bip m

Ten tydzieńTen tydzień1582
Ten miesiącTen miesiąc6173
WszystkieWszystkie475189

Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Wykonanie LinkNet s.c.
Aktualności - Oddział Górażdże
Konkurs z języka niemieckiego
wtorek, 28 listopada 2017 21:43

Dnia 23.11.2017 r. w Publicznej Szkole Podstaowej nr 2 w Gogolinie odbył się konkurs języka niemieckiego pt. "Ein Kreatives Treffen mit Musik und Poesie". Dzieci śpiewały piękne piosenki i recytowały rózne wiersze. Z naszego przedszkola udział wzięły trzy dziewczynki. Alicja zaśpiewała piosenkę "Hande waschen", Lena "Unaser kleiner Baer im Zoo", a Zuzia "Die Schmetterlingfamilie". Dzieci wykazały się dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość przed szeroką publicznością.

Sałatka
wtorek, 21 listopada 2017 09:01

Biedronki w ramach warsztatów kulinarnych miły wykonać arbuzową pizzę. Jednak z powodu braku składników, dzieci postanowiły improwizować. Po krótkiej burzy mózgów, postanowiliśmy zrobić szybką i zdrową sałatkę owocową z banana, borówek i truskawek. Wszystkie dzieci wspólnie zjadły przepyszną sałatkę.

Jesienny spacer sensoryczny
wtorek, 21 listopada 2017 08:49

24 października w ramach zajęć dzieci wybrały się na sensoryczny spacer po różnych fakturach. nie był to jednak zwykły spacer. Zamiast ubrać buciki, Motylki spacerowały na boso. Ta stymulująca zabawa sensoryczna ma na celu rozwjanie wrażliwości dotykowej dzieci oraz podnoszenie świadomości własnego ciała. Na swojej spacerowej ścieżce Motylki spotkały między innymi: kasztany, prawdziwą trawę z poranną rosą, pióra, liście, pluszowe poduszki i groch.

Gofry
wtorek, 21 listopada 2017 08:38

Kolejne warsztaty w obu grupach zaowocowały pysznymi, ręcznie wypieczonymi goframi. Dzieci samodzielnie przygotowały ciasto i dekorowały chrupiące gofry. Zapach pieczonych roznosił się po całym przedszkolu. Nasi maili kucharze spisali się świetnie, ponieważ zarówno Motylki jak i Biedronki domagały się dokładek.

Smocza Jama
poniedziałek, 20 listopada 2017 10:05

25 października odbyła się pierwsza wycieczka Motylków. Dla maluszków był to dzień pełen wrażeń. Przejazd autokarem, dwie godziny świetnej zabawy w Smoczej Jamie w Opolu oraz przepyszny podwieczorek w gronie kolegów i koleżanek. Te wszystkie atrakcje sprawiły, że w drodze powrotnej część Motylków zapadła w głęboki sen.

Kostka Rubika
piątek, 03 listopada 2017 08:42

31.10. br. gościliśmy w przedszkolu Tatę Kamila. Jego pasją jest układanie kostek Rubika. W parę sekund składał on kostki róznych kształtów i wielkości. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pokaz oraz próbowały mieszać kolory na ściankach, tak aby utrudnić zadanie Tacie Kamila. Jednak on bez problemu radził sobie z tymi trudnościami. Dziękujemy Rodzicom Kamila za profesjonalnie przygotowany pokaz i zachęcamy do dalszego rozwijania pasji.

Smocza Jama
piątek, 03 listopada 2017 08:29

25.10 2017 r., zaraz po śniadaniu Wyjechaliśmy do Opola do Smoczej Jamy. Dwugodzinny pobyt w sali zabaw pozwolił na zapokojenie naturalnych potrzeb dzieci w zakresie aktywności ruchowej. Nie zabrakło również czasu na poczęstunek połączony z odpoczynkiem. To był bardzo miły czas!

Pasowanie na Przedszkolaka
piątek, 03 listopada 2017 08:11

18.10.2017 r. w godzianach popołudniowych, licznie zgromadzeni goście uczestniczyli w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z grupy Biedronek przedstawiły krótki program artystyczny i złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor pasowała każdego z naszych milusińskich. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki. O poczęstunek zatroszczyli się Rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.

Piesze wycieczki do lasu
piątek, 20 października 2017 07:46

W ramach realizacji programu własnego "Las - zaprasza nas", organizuję piesze wyprawy do pobliskiego lasu. Każdorazowo zabieram ze sobą 2-4 dzieci 5,6-letnich. Dzieci, odpowiednio ubrane, wyposażone w lupy, lornetki, koszyczki itp. poznają i zaprzyjaźniają się z leśną przyrodą. I choć w czasie tych "leśnych spacerów" każdorazowo gromadzony jest materiał przyrodniczy, a wszelkie zastane w tym dniu sytuacje edukacyjne służą mi do tego, aby rozbudzać ciekawość poznawczą dziecka i jego wiedzę, to jednak istotą tych kontaktów z lasem jest przeżywanie piękna leśnej przyrody, bycie w atmosferze ciszy, spokoju i relaksu. Jesienny las jest kolorowy i kryje wiele niespodzianek.

Maria Pola

Warsztaty Kulinarne
środa, 18 października 2017 07:10

Podczas pierwszych warsztatów kulinarnych, dzieci z obu grup samodzielnie wykonały przepyszne i kolorowe szaszłyki. dzieciom uczestniczącym w warsztatach największą frajdę sprawiło jednak samo podjadanie owoców. Po wykonaniu kolorowych szaszłyków, nadszedł czas na degustację. Tymczasem dzieciom z grupy Motylków bardzo spodobało się przyrządzanie zdrowych i pełnych witamin smakołyków, więc i tym razem przygotowaliśmy coś z owoców. Maluszki wykonały zdrową wersję pizzy, z arbuza, truskawek, borówek i banana. Po skończonej pracy poczęstowane zostały panie kucharki, które bardzo prace dzieci pochwaliły. Następnie wszystki Motylki zajadały się przepyszną, a przede wszystkim zdrową pizzą.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>