bip m

epuap

przedszkole oddzialGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 
22 gości 

Licznik odwiedzin
596327
DziśDziś66
WczorajWczoraj405
Ten tydzieńTen tydzień41
Ten miesiącTen miesiąc8630
WszystkieWszystkie596327


Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Wykonanie LinkNet s.c.
Aktualności - Oddział Górażdże
Występy na festynie sołeckim
sobota, 14 lipca 2018 12:16

W niedzielę 24.06.2018 grupa starszaków wcieliła się w rolę żabek i boćków występując na festynie sołeckim na naszym boisku sportowym. Po skończonych tańcach i piosenkach - dzieci wyrecytowały wiersz, w którym dziękowały panu Burmistrzowi i Radzie Miejskiej za nowy plac rekreacyjny w sąsiedztwie naszego przedszkola. Potem były salwy konfetti i uroczyste wypuszczenie gołąbków, aby leciały nad nowy plac.

 
Bazyliszek
sobota, 23 czerwca 2018 10:30

Dnia 30.05.2018 wszystkie dzieci z obydwu grup uczestniczyły w spektaklu "BAZYLISZEK", w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa. Na ten spektakl udaliśmy się do Świetlicy Śrdowiskowej. Spektakl nam się podobał, aktorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy. Po chwilach napięcia, na koniec zapanowała atmosfera radości.

Dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Dziecka od samego rana. Po posiłku dzieci, zebrały się w jednej sali, a wszystkie panie z naszego personelu przygotowały dla nich występ pod tytułem „Kaczka Dziwaczka”. Śmiechom nie było końca. Po udanym występie przyszedł czas na dyskotekę i tańce. Dzieci wraz z paniami świetnie się bawiły tańcząc i fikając do muzyki disco – polo.  Następną przygotowaną dla dzieci atrakcją był pokaz wykonywania cukierków z manufaktury słodkości „Bonominka”. Panie pokazały dzieciom jak wykonuje się lizaki i cukierki, a potem każdy mógł wykonać swojego lizaka własnoręcznie. Przedszkolaki miały też okazję stworzyć swojego wymarzonego zwierzaka z balonów. Po tej atrakcji, dzieci miały czas na zabawę w pięknie przystrojonym ogrodzie, przy dźwiękach tanecznej muzyki. Dodatkowo na trawie czekała na nich wodna niespodzianka – prysznic ze zraszacza ogrodowego. Była to idealna ochłoda na ten upalny dzień. Atrakcjom nie było końca, dzieci puszczały bańki, tańczyły w pociągu i świetnie się bawiły. Przed samym obiadem, dzieci dostały ogromny prezent, który pełen był nowych zabawek. A zwieńczeniem tego szalonego dnia, był zdaniem dzieci przepyszny obiad – frytki z keczupem i parówki.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 
Dzień Dziecka
sobota, 23 czerwca 2018 10:17

Dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Dziecka od samego rana. Po posiłku dzieci, zebrały się w jednej sali, a wszystkie panie z naszego personelu przygotowały dla nich występ pod tytułem „Kaczka Dziwaczka”. Śmiechom nie było końca. Po udanym występie przyszedł czas na dyskotekę i tańce. Dzieci wraz z paniami świetnie się bawiły tańcząc i fikając do muzyki disco – polo. Następną przygotowaną dla dzieci atrakcją był pokaz wykonywania cukierków z manufaktury słodkości „Bonominka”. Panie pokazały dzieciom jak wykonuje się lizaki i cukierki, a potem każdy mógł wykonać swojego lizaka własnoręcznie. Przedszkolaki miały też okazję stworzyć swojego wymarzonego zwierzaka z balonów. Po tej atrakcji, dzieci miały czas na zabawę w pięknie przystrojonym ogrodzie, przy dźwiękach tanecznej muzyki. Dodatkowo na trawie czekała na nich wodna niespodzianka – prysznic ze zraszacza ogrodowego. Była to idealna ochłoda na ten upalny dzień. Atrakcjom nie było końca, dzieci puszczały bańki, tańczyły w pociągu i świetnie się bawiły. Przed samym obiadem, dzieci dostały ogromny prezent, który pełen był nowych zabawek. A zwieńczeniem tego szalonego dnia, był zdaniem dzieci przepyszny obiad – frytki z keczupem i parówki.

 
Wizyta Policji
sobota, 23 czerwca 2018 10:17

Dnia 18 czerwca odwiedziła nas policja, która przeprowadziła, krótką pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa na wakacjach. Teraz przedszkolaki z pewnością wiedzą jak powinny się zachować podczas wakacji. Dodatkową atrakcją była przejażdżka radiowozem na sygnale. A po przejażdżce Motylki postanowiły potrenować bieganie i urządziły sobie małe zawody na boisku.

 
Być jak kucharz
sobota, 23 czerwca 2018 10:14

W drugim tygodniu czerwca maluchy z grupy Motylków poznawały zawody. Jednym z nich był zawód kucharza. Dlatego już od samego rana dzieciaki postanowiły zamienić się w małych kucharzy i poznać ich pracę bardzo dokładnie. Na stolikach przygotowane były ogromne miski pełne ryżu, mąki i kolorowego makaronu spaghetti. Każdy dostał niezbędne akcesoria do pracy w kuchni m.in. plastikowe nożyki i widelce, kubki, miski, talerze, sitka, łyżki, i wiele innych. I tak zaczęła się nasza zabawa sensoryczna. Przedszkolaki mogły kroić, mieszać, przesiewać, przesypywać, nakładać i bawić się na wiele innych sposobów. Integracja sensoryczna to proces, podczas którego układ nerwowy człowieka odbiera informacje receptorów wszystkich zmysłów. Dlatego też dzieci najchętniej bawiły się rękami, obserwując i wąchając z zaciekawieniem nasze produkty. Po skończonej zabawie dzieci udały się do przedszkolnej kuchni, gdzie panie kucharki co nieco opowiedziały im o pracy kucharzy. A na samym końcu każdy przedszkolak, mógł ulepić swoją kluskę śląską, którą potem panie kucharki podały każdemu na obiad.

 
Festyn rodzinny
sobota, 23 czerwca 2018 10:10

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się rodzinny festyn organizowany z okazji dnia dziecka. Festyn dedykowany był nie tylko dla dzieciaków, ale dla całych rodzin. Zaproszeni goście mogli skorzystać z wielu stoisk gastronomicznych, loterii fantowej, lub wziąć udział w zabawach prowadzonych przez Tropiciela Przygód. Dodatkowe atrakcje jakie czekały naszych gości to pokaz Sportowego Klubu Zapaśniczego, chodzenie po linie – Slack line, malowanie twarzy, malowanie farbami po folii spożywczej i tańce przy muzyce.

 
Koktajl truskawkowy
sobota, 23 czerwca 2018 10:06

Hania i Leon w ramach zajęć kulinarnych przygotowali koktajl truskawkowy, z pysznych i soczystych polskich truskawek. Na początku dzieci umyły owoce, obrały z szypułek i przy pomocy nauczyciela zmiksowały truskawki tworząc pyszny koktajl.

 
Dzień Mamy i Taty u Biedronek
wtorek, 12 czerwca 2018 10:07

25.05. gościliśmy w naszym przedszkolu mamusie i tatusiów. Dzieci przygotowały przedstawienie "Przygody małej żabki", życzenia, tańce, piosenki oraz własnoręcznie przygotowane upominki. Na koniec dzieci zaprosiły rodziców na poczęstunek.

 
Tenis
poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:17

Kolejne zajęcia na kortach tenisowych sprawiły przedszkolakom wiele radości. Motylki jak zawsze energicznie, podążały za trenerem powtarzając nazwy poznanych już linii tenisowych. Następnie próbowały podbijać balony rakietami do tenisa oraz trafiać piłeczkami tenisowymi do celu.

 
Codzienność
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:54

Nasza codzienność czyli to co Motylki lubią najbardziej- zabawy dowolne oraz tańce przy skocznej muzyce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19