Aktualności - Oddział Górażdże
Śląskie Beranie w Izbicku
sobota, 18 maja 2019 16:34

10.05.2019 r. odbył się wojewódzki 26 finał konkursu gawędziarskiego w Śląskim Beraniu w Izbicku. Gminę Gogolin i nasze przedszkole wśród 14 przedszkoli w województwie reprezentowała w monologu Milena, a także Tomek z Przedszkola w Gogolinie. Dziewczynka przedstawiła wiersze J. Brzechwy "Skarżypyta". Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
PIRACKI WIECZÓR BAJEK!
sobota, 11 maja 2019 11:56

Tego wieczoru przedszkole zamieniło się w piracką krainę, w której na dzieci czekała cała piracka załoga gotowa do zabawy. Wieczór rozpoczęliśmy od uroczystej przysięgi i pasowania na pirata. Każde dziecko otrzymało pirackie nakrycie głowy i hak. Przyszłą więc pora na zabawę, którą zaczęliśmy od poszukiwania skarbu. Zadaniem dzieci było odnajdywanie ukrytych w butelkach listów, na których zamieszczone były wskazówki i zadania, które przybliżały ich do skarbu ukrytego w przedszkolnej kuchni. Radość małych piratów była ogromna, gdy dowiedzieli się, że piracki skarb ukryty w piniacie, to cukierki! Po męczących poszukiwaniach, przyszedł czas na piracką kolacje. Dzieci ze smakiem zajadały przygotowane przez rodziców kanapki. Gdy piraci wzmocnili swoje brzuchy, przyszła pora na dalsze atrakcje: poszukiwanie diamentów i pereł w piasku z bezludnej wyspy, rzucanie obręczą na piracką szablę, przeciąganie liny, bitwa na kule armatnie, przechodzenie nad basenem z groźnymi rekinami, zdjęcia w pirackiej fotobudce. W ramach małego odpoczynku dzieci zostały zaproszone na seans filmowy w sali kinowej, w której na każdego czekał popcorn i bajka o rekinie. Po małym odpoczynku, dziecii wróciy do pirackiej krainy w ktorej, czekały na nie dyskotekowe światła, skoczna muzyka i super zabawa. Zakończeniem pirackiego wieczoru bajek, było czytanie opowieści o "Kotku Cukierku" przez mamę Bartka i opowieści o "Żywej wodzie" czytanej przez mamę Pauliny. W nagrodę, za super zabawę i odwagę każdy mały pirat otrzymał dyplom, złoty medal i fantastyczne wspomnienia!

 
Bezpieczny MIŚ!
czwartek, 09 maja 2019 21:00

W naszym przedszkolu pojawił się bardzo ważny i niespodziewany gość. Pani Joasia - ratownik medyczny i jej pomocnik EDUMIŚ. Dzieci odbyły kurs pierwszej pomocy, wykonały resuscytacje, poznały numer alarmowy 112 i zaznajomiły się z charakterystyką pracy ratownika medycznego. Na koniec odwiedził nas bezpieczny miś, który z ochotą przytulał dzieciaki. Pani Joanna pochwaliła dzieci za ogromną wiedzę i wręczyła im Certyfikat Młodego Ratownika Medycznego oraz słodki upominek.

 
Wielkanoc w przedszkolu
piątek, 19 kwietnia 2019 19:03

W środę dzieci obchodziły uroczystą, przedszkolną Wielkanoc. Dzień rozpoczął się od wspólnego, wiosennego śniadania, na którym pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy. Dzieci z wielką ciekawością kosztowały rzeżuchę i szczypiorek, który same wyhodowały w ogródku. Po śniadaniu wybraliśmy się na poszukiwanie prezentów od Zajączka. Niestety w naszym przedszkolnym ogrodzie nie widać było koszyczków od Zajączka. Dlatego przedszkolaki postanowiły wybrać się do lasu, sprawdzić czy przypadkiem tam nie zostały schowane ich prezenty. Dzieci z przykrością stwierdziły, że Zajączek w tym roku chyba o nich zapomniał, ponieważ w lesie prezentów też nie było. Jakie było ich zdziwienie, gdy okazało się, że pod naszą nieobecność sprytny Zając szybko schował prezenty w naszym przedszkolnym ogrodzie.

 
Świąteczne porządki
piątek, 19 kwietnia 2019 18:57

Przed każdymi świętami robi się porządki. Tak było też w naszym przedszkolu. We wtorek, dzień przed przedszkolną Wielkanocą, dzieci postanowiły przygotować salę na święta. Każdy otrzymał ściereczkę i zabraliśmy się do pracy. Dzieci ochoczo wycierały kurze na połkach, parapetach, w kuchence, a niektórzy rwali się nawet do mycia okien. Gdy nasza sala lśniła, wyczyszczone zabawki wróciły na swoje miejsce. A dzieci stwierdziły, że Zajączek śmiało może do nas zawitać.

 
Górażdże sprzątajmy, miło mieszkajmy!
piątek, 19 kwietnia 2019 18:50

Przedszkolaki z naszego przedszkola ochoczo włączyły się w akcję "Górażdże sprzątajmy, miło mieszkajmy". Każde dziecko otrzymało jednorazowe rękawiczki i po krótkiej prelekcji, ruszyliśmy sprzątać wiejski plac w Górażdżach. Dzieci z przykrością stwierdzały, że ludzie nie dbają o czystość i wyrzucają śmieci w niedozwolonych miejscach. Na szczęście po 30 minutach ciężkiej pracy, plac wyglądał czysto, a wszystkie pozbierane śmieci, znalazły się tam gdzie ich miejsce - w śmietniku.

 
Wielkanocne życzenia
czwartek, 18 kwietnia 2019 18:58

Przedszkolaki pamiętają o zaprzyjaźnionych z przedszkolem osobach. Dlatego z okazji zbliżającej się Wielkanocy dzieci odwiedziły emerytowane pracownice przedszkola, pacjentów w ZOL-u, Sklep Pana Lipki i kiosk pani Natalii oraz Szkołę Podstawową w Górażdżach. Wręczając świąteczne kartki, dzieci odśpiewały wielkanocną piosenkę i złożyły wszystkim odwiedzonym najlepsze świąteczne życzenia.

 
Poznajemy zwierzęta wiejskie
czwartek, 18 kwietnia 2019 18:40

Na początku kwietnia, Motylki poznawały zwierzęta wiejskie. Dzieci z wielką ciekawością uczestniczyły w zajęciach o tej tematyce. Na początku dzieci zadbały o czystość zwierzątek bawiących się w błocie na farmie. Nastepnie we współpracy grupowej dzieci stworzyły krowę, kurnik, kury i świnki. Przedszkolaki zadbały o to, żeby odnieść zagubione jajka na łyżce do kurnika i wydoić krówkę. Zwieńczeniem tygodnia było stworzenie owiec z popcornu i wielka uczta popcornowa.

 
Śląskie Beranie
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 00:00

Dnia 3.04.2019 w GOK w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie 2019". Nasze przedszkole reprezentowały w monologu Milena i Marta. Przedstawiły wiersze J. Brzechwy "Skarżypyta" i "Samochwała". Milenie i Marcie gratulujemy zdobycia I i II miejsca. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu. Milena jako laureatka konkursu reprezentowała nas również podczas "Jarmarku Wielkanocnego". Dziewczyny, należą Wam się ogromne brawa za odwagę!

 
Przywitanie wiosny
poniedziałek, 25 marca 2019 18:40

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu był wyjątkowo barwny! Przedszkolaki przygotowały niezwykle kreatywne, ciekawe i kolorowe, wiosenne kapelusze. W ten dzień nasza sala wyglądała jak wiosenna łąka. Przywitanie wiosny rozpoczęliśmy od wiosennych zagadek, które pozwoliły dzieciom utrwalić informacje dotyczące nadchodzącej pory roku. Gdy zagadki zostały rozwiązane, dzieci udekorowały gaik, a następnie rozpoczęła się rewia mody. Na wiosennym wybiegu dzieci z wielką gracją prezentowały swoje stroje i niezwykłe kapelusze. Po zabawach w przedszkolu, wybraliśmy się na przemarsz po Górażdżach. Dzieci w rękach trzymały kolorowe kwiaty, które osobiście wręczały przechodniom. Dzieci odwiedziły także emerytowane pracownice przedszkola, sprzedawczynie w sklepach, księdza proboszcza oraz osoby zamieszkujące w ZOL-u. Mimo zimowej aury, tego dnia atmosfera w naszym przedszkolu była baaaaardzo wiosenna.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13