bip m

epuap

przedszkole oddzialGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 
15 gości 

Licznik odwiedzin
407563
DziśDziś76
WczorajWczoraj447
Ten tydzieńTen tydzień493
Ten miesiącTen miesiąc11154
WszystkieWszystkie407563


Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Wykonanie LinkNet s.c.
Aktualności - Oddział Górażdże
Olimpiada Przedszkolaka
poniedziałek, 22 maja 2017 07:49

"Baw się razem z nami" pod takim hasłem odbyła się IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków Gminy Gogolin. Drużyna z naszego przedszkola w składzie: Natalka, Julka, Lena, Zuzia, Daria, Jaś,Tobiasz, Alan, Daniel, Krystian, rywalizowała z siedmioma przedszkolami z gminyw Hal i Sportowej im. Z. i B. Blautów. Rozgrywki sportowe przeplatane były zabawami ruchowymi. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar i dyplom dla przedszkola. W końcowej punktacji zajęliśmy czwarte miejsce! dziękujemy naszym wspaniałym kibicom - Rodzicom! za doping i wspaniałą atmosferę.

 
Spotkanie Z Panią Dietetyk
poniedziałek, 22 maja 2017 07:34

26.04.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Dietetyk. Dzieci poznawały zasady zdowego odżywiania się oraz brały udział w konkursie nt. znajomości warzyw i owoców. Uczestniczyły też w przygotowaniu zdrowego koktajlu na bazie roszponki, natki pietruszki i cytryny, który później kosztowały, a wielu z nich prosiło o dokładkę. Każde dziecko wykazało się niezwykłą kreatywnością podczas robienia kanapek , które po uwiecznieniu na zdjęciach, zostały z wielkim apetytem zjedzone!

 
Wielkanoc
poniedziałek, 22 maja 2017 07:20

Tegoroczne świętowanie Wielkanocy rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu od tradycyjnego śniadania wielkanocnego. W odsiętnych strojach i radosnych humorach zasiedliśmy do stołu, by wspólnie spożyć posiłek. Każdy próbował wszystkich potraw przygotowanych w tym dniu. Następnie nadzsedł długo wyczekiwany moment...szukanie koszyczków od Zajączka. Jednaże poszukiwanie Zajączka w górażdżańskim lesie okazało się niełatwe. Mimo to, Zajączek nie zwiódł. pełne koszyczki znaleźliśmy nie w lesie a naszym ogrodzie. Radości i zadowolenia dzieci nie było końca!

 
Dzień Świętego Patryka
niedziela, 19 marca 2017 21:38

W ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, realizowanej w bieżącym roku, dzieci zostały zapoznane z historią oraz ideą obchodzenia Dnia Świętego Patryka. W trakcie "małych obchodów" dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat położenia i ukształtowania geograficznego Irlandii, poznały tajniki świętowania Dnia Świętego Patryka oraz, ku uciesze wszystkich, zaznajomiły się z popularnym skrzatem - psotnikiem, Leprechaunem, którego oczywiście nie udało się złapać. Pamiątką tego dnia są kolorowe zdjęcia, w których każde dziecko choć na chwilę mogło być małym Leprechaunem.

 
Świat Nauki
poniedziałek, 13 marca 2017 08:28

Fascynujący Świat Nauki i Technologii w Opolu był celem podróży pociągiem 5 i 6-latków z naszego przedszkola. Tam, w różnych pracowniacvh tematycznych, odbywały się zajęcia, podczas których dzieci poznawały tajniki wiedzy fizycznej, matematyczne, humianistycznej czy automatycznej. Jedną z największych atrakcji była zabawa z robotami sterowanymi pilotem. Równie fascynująca była kula plazmowa, w której powstawały wyładowania elektryczne. Natomiast w pracowni "Humanicum", która była poświęcowa anatomiczej budowie ciała ludzkiego odbywały sie ćwiczenia praktyczne związane ze zmysłami ludzkimi. W pracowni "Mathematicum" dzieci dokonywały pomiarów długości oraz układały tangramy. Zajęcia przeplatane były krótkimi przerwami z podczas których była okazja się posilić. Wycieczka ta dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

 
Bal karnawałowy
czwartek, 09 lutego 2017 08:36

W piątek, 03.02 w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie dzieci z naszego przedszkola bawiły się ze swoimi kolegami i koleżankami z innych przedszkoli na balu przebierańców. Rodzice zadbali o piękne stroje dla swoich pociech, a do tańca przygrywała formacja muzyczna "Metron".

 
Wyjazd do teatru
czwartek, 09 lutego 2017 08:27

W poniedziałek, 30.01. obfitował w wiele atrakcji. Zaraz po śniadaniu, które w tym dniu było już o 7.20 udaliśmy się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl "Kolorowi ludzie". Spktakl ten poruszał wiele ważnych tematów, a tajemnicza szafa - archiwum, kryła wiele tajemnic, które aktorzy wspólnie z dziećmi odkrywali. Po spektalu udaliśmy się spacerkiem do kościoła ojców franiczkanów zobaczyć szopkę bożonarodzeniową. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Miejskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt, gdzie przekazaliśmy dary zebrane w przedszkolu. Zwiedzialiśmy schronisko, a jedna z pracujących tam pań przedsztawiła nam losy niektórych z jego mieszkańców.

 
Dzień Babci i Dziadka
czwartek, 09 lutego 2017 08:18

20.01. w naszym przedszkolu świętowaliśmy uroczystość Dnia Babci i Dziadka. W godzinach porannych nasza sala zapełniła się po brzegi. Główną częścią występu dzieci były jasełka. Nie zabrakło również wierszy i piosenek o babciach i dziadkach. Goście z uwagą przyglądali się występom swoich wnuków i nagrodzili ich gromkimi brawami. Na koniec wnuczęta obdarowały swoich Dziadków własnoręcznie zrobionymi prezentami oraz zaprosiły na wspólny poczęstunek.

 
Jasełka w kościele
czwartek, 09 lutego 2017 08:08

W niedzielę, 29.01 w kościele parafialnym w Górażdżach dzieci z naszego przedszkola wystawiły podczas popołudniowego nabożeństwa historię narodzian Pana Jezusa, czyli tradycyjne jasełka. Było to jednocześnie pożegnanie z okresem bożonarodzeniowym oraz szopką.

 
Wigilia
poniedziałek, 02 stycznia 2017 19:54

20.12.2016 r., we wtorek spotkaliśmy się z Rodzicami oraz zaproszonymi Gośćmi na dorocznej przedszkolnej Wigilii. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania wszystkich zebranych oraz uroczyste czytanie fragmentu ewangelii mówiącego o Bożym Narodzeniu. Następnie mali aktorzy, którzy byli bardzo przejęci, zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Dalszą częścią uroczystości było błogosławieństwo opłatków oraz dzielenie się nimi i składanie sobie świątecznych życzeń. Nie zabrakło również wspólnego świętowania przy stole, które zostało zorganizowane przez personel naszego przedszkola. Dziękujemy za to spotkanie i życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12