bip m

Ten tydzieńTen tydzień121
Ten miesiącTen miesiąc8364
WszystkieWszystkie453771

Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Wykonanie LinkNet s.c.
Aktualności - Oddział Górażdże
Piesze wycieczki do lasu
piątek, 20 października 2017 07:46

W ramach realizacji programu własnego "Las - zaprasza nas", organizuję piesze wyprawy do pobliskiego lasu. Każdorazowo zabieram ze sobą 2-4 dzieci 5,6-letnich. Dzieci, odpowiednio ubrane, wyposażone w lupy, lornetki, koszyczki itp. poznają i zaprzyjaźniają się z leśną przyrodą. I choć w czasie tych "leśnych spacerów" każdorazowo gromadzony jest materiał przyrodniczy, a wszelkie zastane w tym dniu sytuacje edukacyjne służą mi do tego, aby rozbudzać ciekawość poznawczą dziecka i jego wiedzę, to jednak istotą tych kontaktów z lasem jest przeżywanie piękna leśnej przyrody, bycie w atmosferze ciszy, spokoju i relaksu. Jesienny las jest kolorowy i kryje wiele niespodzianek.

Maria Pola

Warsztaty Kulinarne
środa, 18 października 2017 07:10

Podczas pierwszych warsztatów kulinarnych, dzieci z obu grup samodzielnie wykonały przepyszne i kolorowe szaszłyki. dzieciom uczestniczącym w warsztatach największą frajdę sprawiło jednak samo podjadanie owoców. Po wykonaniu kolorowych szaszłyków, nadszedł czas na degustację. Tymczasem dzieciom z grupy Motylków bardzo spodobało się przyrządzanie zdrowych i pełnych witamin smakołyków, więc i tym razem przygotowaliśmy coś z owoców. Maluszki wykonały zdrową wersję pizzy, z arbuza, truskawek, borówek i banana. Po skończonej pracy poczęstowane zostały panie kucharki, które bardzo prace dzieci pochwaliły. Następnie wszystki Motylki zajadały się przepyszną, a przede wszystkim zdrową pizzą.

Konsultacje
niedziela, 15 października 2017 20:25

Szanowni Rodzice!

Oto harmonogram konsultacji indywidualnych:

1/ Grupa młodsza "Motylki" - p. Karolina Żołnowska - ostatni czwartek miesiąca

od 15.00-16.00

2/ Grupa starsza "Biedronki" - p. Irena Sczakiel - ostatni piątek miesiąca

od 15.00-16.00

Spotkanie z Policjantem
piątek, 29 września 2017 08:27

18.09.2017 r. nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa. Dotyczyła ona właściwego zachowania się na ulicy, w domu, przedszkolu i samochodzie. Dzieci poznały pozycję obronną w przypadku ataku psa. Po dokładnym zapoznaniu się w pracą policjanta oraz akcesoriami, w które wyposażony był gość, wszystkie dzieci wyraziły chęć zostania w przyszłości policjantami. Na zakończenie dzieciaki zostały obdarowane książeczkami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Sprzątanie świata
piątek, 29 września 2017 08:19

15.09.2017 r. dzieci z grupy starszej włączyły się w akcję sprzątania świata. Przedszkolacy zaopatrzeni w ochronne rękawiczki i worki na śmieci ochoczo sprzątały swoje najbliższe otoczenia, czyli ogród przedszkolny.

Dożynki
środa, 27 września 2017 08:07

W niedzielne popołunie, 10.09.2017r. dzieci z grupy starszej naszego przedszkola pięknie prezentowały się w korowodzie dożynkowym w Malnii. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc.

piątek, 25 sierpnia 2017 13:47

Uwaga Rodzice!

Informujemy, iż dnia 31.08.2017 r. o godz. 12 w przedszkolnym oddziale

zamiejscowym w Górażdżach

odbędzie się

DZIEŃ ADAPTACYJNY.

Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi nowoprzyjętymi do oddziału na rok szkolny 2017/18 w rekrutacji

uzupełniającej.

Zakończenie
środa, 28 czerwca 2017 08:11

Szybko nadszedł koniec roku szkolnego i nastała chwila pożegnania. Dziewięciu naszych wychowanków już od września rozpocznie naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej. Na okoliczność uroczystego pożegnania się z przedszkolem,które odbyło się 21.06. o godz. 17., dzieciaki przygotowały bogaty program artystyczny, na który zaprosiły nie tylko swoich rodziców, ale róznież nauczycieli i pracowników przedszkola. Otrzymały na dalszą drogę wiele życzeń i mądrych wskazówek, a także dyplomy i prezenty. Po częsci artystycznej była okazja zasiąść do wspólnego stołu, by powspominać lata spędzone w przedszkolu. "Przedszkola czas już minął..."

Festiwal nauki
środa, 28 czerwca 2017 07:57

09.06. br.,odpowiadając na zaproszenie Pani Dyrektor szkoły w Górażdżach, mieliśmy okazjię wziąć udział w Festiwalu Nauki. Przedszkolacy poznali tajniki gry w tenisa poprzez uczestnictwo w zajęciach z instruktorem. Podczas przerwy był wspólny poczęstunek razem z dziećmi szkolnymi, a następnie długo wyczekiwany pokaz eksperymentów chemicznych, który dzieci oglądały z zapartym tchem. Dziękujemy za to miłe zaproszenie!

Festyn z okazji Dnia Dziecka
środa, 28 czerwca 2017 07:44

"Podróż dookoła świata z tropicielem przygód" to hasło festynu zorganizowanego na wiejskim placu zabaw dla wszystkich dzieci z okazji ich święta. Festyn rozpoczął się teatrzykiem "Calineczka" w świetlicy wiejskiej, a następnie w programie były zabawy i konkursy i dobrzez znanym już dzieciom wodzirejem Bartkiem. Był też pokaz gaszenia pożaru, loteria fantowa i malowanie twarzy. Można było również zakupić domowe ciasta i kawę, zapiekanki, frytki i kiełbaski z grilla. Całkowity dochód z festynu zasilił konto Rady Rodziców naszego przedszkola.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>