Aktualności - Oddział Górażdże
Dzień kobiet
czwartek, 14 marca 2019 20:58

8 marca to wyjątkowy dzień dla każdej kobiety. Z tej okazji mali dżentelmeni zaprosili wszystkie Panie i dziewczynki do tańca. Zwieńczeniem wspólnej zabawy była ulubiona zabawa krzesełkowa, w której najpierw uczestniczyły małe kobietki, następnie chłopcy, a na końcu Panie które tego dnia też miały swoje święto. Na koniec chłopcy z najlepszymi życzeniami obdarowali wszystkie panie tulipanem.

Karnawałowy bal maskowy
czwartek, 14 marca 2019 20:49

Motylki świętowały końcówkę karnawału jak należy! Każda buzia ozdobiona była własnoręcznie wykonaną maską karnawałową. Karnawałowy bal trwał w najlepsze, dzieci bawiły się w ulubioną zabawę krzesełkową, kaczuszki, tańce z balonami, więc śmiechom i radości nie było końca. Jak na prawdziwym balu, po tańcach na dzieci czekały smakołyki.

Tłusty czwartek
czwartek, 14 marca 2019 20:31

Świętowanie tradycji związanej z wyjątkowo słodkim dniem jakim jest Tłusty Czwartek w grupie młodszej rozpoczęło się zaraz po śniadaniu. Dzieci na zajęciach poznały tradycje związane z tym dniem i rodzaje pączków. Następnie Motylki po zapoznaniu się z przepisem na zdrowe, pieczone pączki z wielką radością zabrały się do pracy. Każdy własnoręcznie ulepił swojego pączka, którego później dekorował lukrem, gorzką czekoladą i kolorowymi posypkami. Pączki wyszły tak pyszne, że niektórzy już podczas dekorowania nie potrafili się im oprzeć.

czwartek, 14 marca 2019 20:24

Atmosfera Święta Zakochanych udzieliła się także Motylkom. Dzieci w tym wyjątkowym dniu rozmawiały o miłych uczuciach, następnie wykonały walentynki i precyzyjnie malowały serduszka, symbolizujące miłość.

Śniegowe szaleństwo
środa, 06 lutego 2019 20:34

Gdy tylko spadł śnieg, przedszkolaki nie zwlekając od razu wykorzystały okazję do świetnej zabawy na zewnątrz. Pierwszego dnia, dzięki współpracy pań i dzieci powstał ogromny bałwan, który zdobi nasze przedszkolne podwórko do dzisiaj. Następnego dnia dzieci wybrały się na boisko, żeby pozjeżdżać na sankach, jabłuszkach i workach z kocami. Choć górka była niewielka, dostarczyła dzieciom sporo frajdy.

Balonowy zawrót głowy!
środa, 06 lutego 2019 19:56

Balonowy zawrót głowy - pod takim hasłem minął pierwszy tydzień ferii zimowych w naszym przedszkolu. Balony towarzyszyły dzieciom na każdym kroku, zaczynając od kolorowych dekoracji sali, kończąc na twróczych zajęciach i zabawach z balonami w roli głównej. Przedszkolaki obserwowały ciekawe doświadczenia, zjawiska elektrostatyczne, uczestniczyły w balonowej bitwie, tworzyły instrumenty muzyczne z balonów. Kolejnymi atrakcjami jakie czekały na dzieci w obu grupach było tworzenie gniotków, ozdabianie balonów, malowanie balonami, tańce z balonami i wiele, wiele innych.

niedziela, 03 lutego 2019 14:48

Karnawał to czas wielkiej zabawy! Wiedzą o tym dzieci z naszego przedszkola, które 23 stycznia bawiły się na balu karnawałowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Dzieci szalały przy skocznej muzyce, uczestniczyły w zabawach karnawałowych, oraz integrowały się z dziećmi z przedszkola w Gogolinie. Zabawa była przednia!

Dzień Babci i Dziadka u Biedronek
niedziela, 03 lutego 2019 14:44

Dnia 22 stycznia do naszego przedszkola przybyły Najlepsze Babcie i Najlepsi Dziadkowie dzieci z grupy Biedronek. Przedszkolaki przygotowały dla swoich wyjątkowych gości uroczysty występ jasełkowych. Po występie przyszedł czas na wręczenie prezentów, życzenia i buziaki dla wszystkich babć i dziadków. Na koniec dzieci zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka u Motylków
niedziela, 03 lutego 2019 14:34

Dnia 24 stycznia dzieci z grupy młodszej z wielkim zaszczytem gościły w naszym przedszkolu Ukochane Babcie i Kochanych Dziadków. Tego dnia Motylki w galowych strojach przygotowały uroczysty występ dla wszystkich przybyłych gości. Uśmiechom i łzom radości nie było końca. Po występie, każda babcia i każdy dziadek otrzymali wyjątkowe upominki od swoich pociech. Zakończeniem uroczystości był wspólny uroczysty poczęstunek i niekończące się przytulasy.

Bałwanki z masy solnej
niedziela, 03 lutego 2019 14:26

Motylki uwielbiają zabawy sensoryczne, dlatego tym razem z wielką frajdą przygotowały masę solną. Za oknem śniegu niewiele, dlatego przedszkolaki ulepiły małe bałwanki z masy. Na koniec każdy pomalował swojego bałwanka farbami i zabrał go ze sobą do domu z pewnością, że taki bałwan prędko się nie roztopi.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>