Aktualności - Oddział Górażdże
Pasowanie na Przedszkolaka i Starszego Motylka
piątek, 15 listopada 2019 00:16

„Pasowanie na przedszkolaka" i „Pasowanie na Starszego Motylka" to wyjątkowa uroczystość w życiu naszych przedszkolaków. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Zanim złożyły uroczystą przysięgę z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

wtorek, 12 listopada 2019 19:11

Całe przedszkole odśpiewało Hymn Narodowy włączając się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”.  Dla wszystkich przedszkolaków była to bardzo podniosła chwila.

Spacer do lasu
wtorek, 12 listopada 2019 19:01

We wtorek 05.11.2019 wybrały się Motylki i Biedronki na długi spacer do lasu. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę słuchając, patrząc i dotykając. Dzieci oglądały różne dary jesieni. Wyjście na wycieczkę do lasu to dobra okazja, do pobudzenia zainteresowań przyrodniczych.

Górażdże sprzątajmy-pięknie mieszkajmy
wtorek, 12 listopada 2019 18:56

W piątek 24.10.2019 dzieci z grupy Motylki udały się na plac wiejski w Górażdżach, aby w ramach akcji "Górażdże sprzątajmy-pięknie mieszkajmy! II EDYCJA" posprzątać najbliższą okolicę. Był to dobry moment, aby porozmawiać na temat ekologii oraz o segregacji śmieci.

Warsztaty ceramiczne
piątek, 08 listopada 2019 17:40

Dnia 6 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne. Dzieci poznały właściowości gliny, dowiedziały się także co można z niej robić, a potem przeszły do części praktycznej - do lepienia. Kreatywność naszych przedszkolaków nie miała końca, powstawały zimowe bałwany, piękne domy i pyszne przysmaki dla pani zimy. Na koniec pan Piotr opowiedział dzieciom bajkę o spotkaniu gąbki z wodą i gliną, a zadaniem dzieci było uratowanie głównej bohaterki bajki uwięzionej w glinie.

Odwiedziny Żyrafy Oli
poniedziałek, 04 listopada 2019 20:47

Nasze przedszkole odwiedził niespodziewany gość, Żyrafa Ola we własnej osobie. Nasze przedszkolaki dobrze ją znają, bo towarzyszy im ona w książkach i wielu zajęciach dydaktycznych. Dlatego, gdy dzieci ujrzały wielką, pluszową żyrafę Olę radości i przytulania nie było końca.

Halloween u Biedronek
niedziela, 03 listopada 2019 16:24

Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach. Dzieci w upiornych strojach, uczestniczyły w halloweenowych zabawach takich jak, lot na miotle, rzut w duszki, owijanie mumii na czas, wybuchowa dynia i wiele innych. Nagrodą za straszne przebrania była dyniowa piniata pełna cukierków! Podsumowaniem halloweenowej zabawy był poczęstunek, przygotowany dzięki niezawodnym rodzicom. Dziękujemy za zaangażowanie!

Kącik dyniowy!
niedziela, 03 listopada 2019 16:20

W poniedziałek dzieci przyniosły do przedszkola wspaniale i kreatywnie ozdobione dynie. Dziękujemy za zaangażowanie, dzięki któremu w naszej sali powstał ozdobny dyniowy kącik.

Wizyta na cmentarzu
sobota, 26 października 2019 18:13

W piątek 24.10.2019r. dzieci z grupy "Biedronki" udały się na cmentarz, aby symbolicznie zapalić znicze i uporządkować opuszczone groby. Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Dzieci dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy Święto Zmarłych, dlaczego należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz, że należy dbać o groby.

Hoplandia
sobota, 26 października 2019 18:06

Pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym za nami. Obie grupy wybrały się poraz pierwszy do Hoplandii, gdzie czekały na nas dwie godziny skocznych zabaw. Dzieci świetnie się bawiły, i nie chciały wracać do przedszkola!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>