bip m

epuap

przedszkole oddzialGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 
33 gości 

Licznik odwiedzin
433169
DziśDziś92
WczorajWczoraj268
Ten tydzieńTen tydzień785
Ten miesiącTen miesiąc8629
WszystkieWszystkie433169


Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Wykonanie LinkNet s.c.
Aktualności - Oddział Górażdże
Zakończenie
środa, 28 czerwca 2017 08:11

Szybko nadszedł koniec roku szkolnego i nastała chwila pożegnania. Dziewięciu naszych wychowanków już od września rozpocznie naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej. Na okoliczność uroczystego pożegnania się z przedszkolem,które odbyło się 21.06. o godz. 17., dzieciaki przygotowały bogaty program artystyczny, na który zaprosiły nie tylko swoich rodziców, ale róznież nauczycieli i pracowników przedszkola. Otrzymały na dalszą drogę wiele życzeń i mądrych wskazówek, a także dyplomy i prezenty. Po częsci artystycznej była okazja zasiąść do wspólnego stołu, by powspominać lata spędzone w przedszkolu. "Przedszkola czas już minął..."

 
Festiwal nauki
środa, 28 czerwca 2017 07:57

09.06. br.,odpowiadając na zaproszenie Pani Dyrektor szkoły w Górażdżach, mieliśmy okazjię wziąć udział w Festiwalu Nauki. Przedszkolacy poznali tajniki gry w tenisa poprzez uczestnictwo w zajęciach z instruktorem. Podczas przerwy był wspólny poczęstunek razem z dziećmi szkolnymi, a następnie długo wyczekiwany pokaz eksperymentów chemicznych, który dzieci oglądały z zapartym tchem. Dziękujemy za to miłe zaproszenie!

 
Festyn z okazji Dnia Dziecka
środa, 28 czerwca 2017 07:44

"Podróż dookoła świata z tropicielem przygód" to hasło festynu zorganizowanego na wiejskim placu zabaw dla wszystkich dzieci z okazji ich święta. Festyn rozpoczął się teatrzykiem "Calineczka" w świetlicy wiejskiej, a następnie w programie były zabawy i konkursy i dobrzez znanym już dzieciom wodzirejem Bartkiem. Był też pokaz gaszenia pożaru, loteria fantowa i malowanie twarzy. Można było również zakupić domowe ciasta i kawę, zapiekanki, frytki i kiełbaski z grilla. Całkowity dochód z festynu zasilił konto Rady Rodziców naszego przedszkola.

 
Dzień Dziecka
środa, 28 czerwca 2017 07:23

W tym roku szkolnym, w swoje święto, czyli w Dniu Dziecka, nasze pociechy wybrały się do kina w Krapkowicach. Oglądały bajkę pt. "Cała naprszód Dudi". Po seansie były oczywiście dla wszystkich lody, a potem małe zadanie: wspiąć się na taras widokowy krapkowickiej baszty. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały panoramę Krapkowic i okolicy. Po powrocie do przedszkola czekały ich dalsze niespodzianki, co zostało uwiecznione na zdjęciach!

 
Dzień Mamy i Taty
środa, 28 czerwca 2017 07:11

26.05.2017 r. w naszym przedszkolu swoje święto obchodziły nie tylko nasze mamusie, ale również tatusiowie. Były wiersze, piosenki i tańce oraz własnoręcznie wykonane upominki. Po częście artystycznej wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek.

 
Olimpiada Przedszkolaka
poniedziałek, 22 maja 2017 07:49

"Baw się razem z nami" pod takim hasłem odbyła się IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków Gminy Gogolin. Drużyna z naszego przedszkola w składzie: Natalka, Julka, Lena, Zuzia, Daria, Jaś,Tobiasz, Alan, Daniel, Krystian, rywalizowała z siedmioma przedszkolami z gminyw Hal i Sportowej im. Z. i B. Blautów. Rozgrywki sportowe przeplatane były zabawami ruchowymi. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar i dyplom dla przedszkola. W końcowej punktacji zajęliśmy czwarte miejsce! dziękujemy naszym wspaniałym kibicom - Rodzicom! za doping i wspaniałą atmosferę.

 
Spotkanie Z Panią Dietetyk
poniedziałek, 22 maja 2017 07:34

26.04.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Dietetyk. Dzieci poznawały zasady zdowego odżywiania się oraz brały udział w konkursie nt. znajomości warzyw i owoców. Uczestniczyły też w przygotowaniu zdrowego koktajlu na bazie roszponki, natki pietruszki i cytryny, który później kosztowały, a wielu z nich prosiło o dokładkę. Każde dziecko wykazało się niezwykłą kreatywnością podczas robienia kanapek , które po uwiecznieniu na zdjęciach, zostały z wielkim apetytem zjedzone!

 
Wielkanoc
poniedziałek, 22 maja 2017 07:20

Tegoroczne świętowanie Wielkanocy rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu od tradycyjnego śniadania wielkanocnego. W odsiętnych strojach i radosnych humorach zasiedliśmy do stołu, by wspólnie spożyć posiłek. Każdy próbował wszystkich potraw przygotowanych w tym dniu. Następnie nadzsedł długo wyczekiwany moment...szukanie koszyczków od Zajączka. Jednaże poszukiwanie Zajączka w górażdżańskim lesie okazało się niełatwe. Mimo to, Zajączek nie zwiódł. pełne koszyczki znaleźliśmy nie w lesie a naszym ogrodzie. Radości i zadowolenia dzieci nie było końca!

 
Dzień Świętego Patryka
niedziela, 19 marca 2017 21:38

W ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, realizowanej w bieżącym roku, dzieci zostały zapoznane z historią oraz ideą obchodzenia Dnia Świętego Patryka. W trakcie "małych obchodów" dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat położenia i ukształtowania geograficznego Irlandii, poznały tajniki świętowania Dnia Świętego Patryka oraz, ku uciesze wszystkich, zaznajomiły się z popularnym skrzatem - psotnikiem, Leprechaunem, którego oczywiście nie udało się złapać. Pamiątką tego dnia są kolorowe zdjęcia, w których każde dziecko choć na chwilę mogło być małym Leprechaunem.

 
Świat Nauki
poniedziałek, 13 marca 2017 08:28

Fascynujący Świat Nauki i Technologii w Opolu był celem podróży pociągiem 5 i 6-latków z naszego przedszkola. Tam, w różnych pracowniacvh tematycznych, odbywały się zajęcia, podczas których dzieci poznawały tajniki wiedzy fizycznej, matematyczne, humianistycznej czy automatycznej. Jedną z największych atrakcji była zabawa z robotami sterowanymi pilotem. Równie fascynująca była kula plazmowa, w której powstawały wyładowania elektryczne. Natomiast w pracowni "Humanicum", która była poświęcowa anatomiczej budowie ciała ludzkiego odbywały sie ćwiczenia praktyczne związane ze zmysłami ludzkimi. W pracowni "Mathematicum" dzieci dokonywały pomiarów długości oraz układały tangramy. Zajęcia przeplatane były krótkimi przerwami z podczas których była okazja się posilić. Wycieczka ta dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13