Aktualności - Oddział Górażdże
środa, 01 kwietnia 2020 21:47

WYNIKI REKRUTACJI !!!

LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 1 W GOGOLINIE NA ROK SZKOLNY 2020/2021

LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH77.92 KB

LISTA DZIECI NIEZAKWALIFIKOWANYCH19.35 KB

Potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do przedszkola należy wykonać elektronicznie z Państwa konta, które zostało wygenerowany w czasie składania dokumentu w systemie https://nabor.pcss.pl/gogolin/przedszkole.

Składanie woli należy dokonać w terminie od 3.04.2020r. do 15.04.2020r.- dotyczy tylko dzieci , które rozpoczną edukację przedszkolną od 1 września 2020 r. (nie dotyczy dzieci już uczęszczających- rodzice nie musza składać).

poniedziałek, 30 marca 2020 22:10

1zaproszenie

Nasze "domowe przedszkole"
poniedziałek, 30 marca 2020 16:16

Wydarzenia ostatnich dni wymusiły na nas pozostanie w domach, co nie oznacza pozostania bez kontaktu i bez zabawy. Wręcz odwrotnie - mamy dużo informacji, telefonów z wiadomościami od naszych dzielnych przedszkolaków. Obdarowaliście nas wieloma wspaniałymi zdjęciami, pokazującymi Wasze kreatywne zabawy. Część z nich to propozycje przesłane przez Panie z przedszkola, inne to Wasze inspiracje. Jesteście wspaniali - gratulujemy pomysłów, zdolności i zaangażowania. Dziękujemy za inicjatywę przysyłania nam zdjęć i za każde zdjęcie . Czekamy na kolejne. Życzymy zdrówka.

piątek, 27 marca 2020 14:49

W zakładce:

Dzieci uczą rodziców w domu!

Pojawiły się nowe różne ciekawe materiały .

Materiały można pobrać pod adresem:

Wiatrak matematyczny.
środa, 25 marca 2020 11:56

Wiatrak matematcyzny to świetna alternatywa dla standardowych zajęć matematycznych na dywanie. Podczas wspólnej zabawy dzieci miały szansę rozwijać umiejętności takie jak orientacja przestrzeni, przeliczanie w zakresie 10, rozumowanie operacyjne, intuicja geometryczna oraz współpraca w grupie. Jak widać na załączonych zdjęciach ta urozmaicona forma zajęć bardzo spodobała się starszakom.

środa, 25 marca 2020 10:37

DRODZY RODZICE!

Cieszy nas współpraca, którą podjęliście z nami podczas tego trudnego dla wszystkich czasu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Dziękujemy za odzew, że nasze propozycje spotykają się z zainteresowaniem. Nadal zachęcamy do bezpośredniej współpracy z wychowawczyniami, które dostarczają materiały do zajęć. Ponadto na stronie internetowej przedszkola będziemy systematycznie umieszczać propozycję różnych zabaw, bajek itp.

Dziś prezentujemy słowa skierowane do rodziców przez Ministra Edukacji Narodowej- warto skorzystać z dobrych porad.

RODZICU....
Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka - oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach np. przygotowywanie posiłków, sprzątanie, ubieranie się. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał jego słownictwo. Znajdź czas na czytanie dzieciom i i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe. Korzystaj proszę z propozycji przekazywanych przez nauczycieli naszej placówki. Nie unikaj kontaktu z nimi. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkola to na Tobie i Nauczycielu spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpiecznie i swobodnie w swej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.

My jesteśmy zawsze do państwa dyspozycji.

poniedziałek, 16 marca 2020 10:14

1 wirus

1zabawy

Ponadto proponujemy serię zabaw:

Dzieci uczą rodziców w domu!

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem".

Materiały można pobrać pod adresem:

KORONAWIRUS
poniedziałek, 09 marca 2020 19:24

REKOMENDACJE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w zakresie profolaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

DROGI RODZICU !

• Należy często myć ręce używając mydła i wody
  • Należy stosować odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania. Zużyte chusteczki należy od razu wyrzucić do kosza, nie używać jej drugi raz.
  • Należy zachować bezpieczną odległość pomiędzy sobą, a innymi osobami
  • Należy unikać dotykania oczu, nosa i ust
  • NIE NALEŻY używać maseczek ochronnych przez ludzi zdrowych
  • Jeśli nie było kontaktu z osobą chorą, niema powodu do obaw

NIE NALEŻY PRZYPROWADZAĆ DO PRZEDSZKOLA DZIECI CHORYCH, PRZEZIĘBIONYCH, KASZLĄCYCH I ZAKATARZONYCH.

koronawirus

Ahh co to był za dzień!!!
niedziela, 08 marca 2020 22:57

9 marca w nasze przedszkole zamieniło się w profesjonalny salon piękności, w którym gościły najpiękniejsze, małe kobietki! Dziewczynki mogły zadbać o swoje paznokcie, wykonać błyszczący tatuaż, zrobić profesjonalny makijaż i fryzurę! Czyli to co kobiety lubią najbardziej! Zwieńczeniem wizyty w salonie piękności była sesja zdjęciowa na ściance oraz pokaz mody na czerwonym dywanie. Na widowni zasiedli chłopcy, którzy jednogłośnie stwierdzili, iż wszystkie dziewczyny prezentują się przepięknie i zjawiskowo! :) Nasi mężczyżni nie zapomnieli też o paniach z personelu, które zostały zaproszone do wspólnego tańca i obdarowane prezentami.

Jak myć ręce?
niedziela, 08 marca 2020 22:54

Dla Nas to bułka z masłem! Dzięki uprzejmości i wizycie pani pielęgniarki doskonale wiemy jak prawidłowo umyć ręce, żeby pozbyć się wszelkich zarazków!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>