bip m

Ten tydzieńTen tydzień1013
Ten miesiącTen miesiąc8428
WszystkieWszystkie550741

Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Wykonanie LinkNet s.c.
Aktualności - Oddział Górażdże
Wizyta w bibliotece
wtorek, 15 maja 2018 07:17

02.05.2018 r., dzieci odwiedziły filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Górażdżach. W czasie wizyty dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki oraz pracy bibliotekarza.

Tenis
poniedziałek, 07 maja 2018 07:24

Grupa "Motylków" i "Biedronek" zaliczyła swoje kolejne zajęcie ruchowe na korcie Gogolińskiego Klubu Tenisowego. Coraz lepiej wychodzi nam wykonywanie poleceń trenera. Na czas zajęć przedszkolaków na korcie rob się kolorowo. Pojawiają się balony, piłeczki, hulahopy itp. Motylki spisały się tak dobrze, że mogły już ćwiczyć z rakietkami. Dodatkową atrakcją były tym razem zbyt mocno napompowane balony, które pękały z hukiem.

Las zaprasza nas - wyprawy wiosennno-letnie
poniedziałek, 07 maja 2018 07:12

Tym razem, podczas naszej pieszej wędrówki, las zaskoczył nas mile ekspansją zieleni i głośnym śpiewem ptaków. Niestety, tu i ówdzie leżały pozostawione góry śmieci. Ten widok zawsze bardzo bulwersuje naszych wychowanków, kręcą głowami i dziwią się takiemu zachowaniu nieodpowiedzialnych ludzi. Pobyt w lesie dał dzieciom okazję do bliższego poznania niektórych roślin mających właściwości lecznicze. Był to popularny mlecz i jaskółcze ziele. dzieci poznawały wyciekający płym po zerwaniu łodygi. Po krótkiej -przerwie na posiłek, sprawdziliśmy jeszcze czy to prawda, że kawałkiem kamienia wapiennego można rysować tak jak kredą.

Zwierzęta wiejskie u Motylków
poniedziałek, 07 maja 2018 07:01

Jako jeden z tematów kompleksowych, Motylki poznały zwierzęta wiejskie. Dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w róznego typu zajęciach związanych z tematem oraz ochoczo opowiadały o swoich przeżyciach związanych z przyjaciólmi z wiejskiego podwórka.

Olimpiada Przedszkolaka
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 09:35

14 kwietnia po długich i ciężkich treningach, dzieci z grupy starszej wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaka. Czekały na nich skomplikowane konkurencje sportowe, ale także bojowy doping niezawodnych rodziców oraz świetna zabawa z wodzirejem i rodzicami. Pomimo ogromnej rywalizacji, najważniejsza dla naszych przedszkolaków była przede wszystkim świetna zabawa. Na sam koniec, wszystkie przedszkolaki zostały uhonorowane złotym medalem i pucharem.

Wędrująca kapela w przedszkolu
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:31

11.04. zawitała do nas po raz pierwszy "Wędrująca kapela". Dzieci poznały instrumenty, na których grają członkoiwie kapeli oraz miały okazję spróbować na nich zagrać. Ponadto dzieci nauczyły się piosenek o wiośnie, które ilustrowały ruchem. Dziękujemy "Wędrującej kapeli" za śpiewająco spędzony czas.

Wyjazd na przedstawienie teatralne
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:28

5 marca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury w Krapkowicach, aby obejrzeć spektakl pt.: „Ach ta Pippi”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem zobaczyły przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę małych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Zajączek Wielkanocny
czwartek, 05 kwietnia 2018 21:52

W środę dnia 28.03.2018 dzieci w odświętnej atmosferze spotkały się przy Wielkanocnym śniadaniu. W dalszej części dnia udały się razem z paniami na poszukiwanie zajączkowych gniazdek. Aby dotrzeć do celu, po drodze musiały wykonać różne ćwiczenia zadane im przez zajączka. Okazało się, że warto było się starać, bo pracowite zajączki przygotowały w ogrodzie mnóstwo gniazdek dla grzecznych dzieci. Radość była ogromna.

Powitanie wiosny
czwartek, 05 kwietnia 2018 21:38

21 marca – pierwszego dnia wiosny dzieci z naszego przedszkola, przygotowały wiosenne gaiki, które własnoręcznie ozdobiły kolorową bibułą. Po przygotowaniu gaików wybraliśmy się na pierwszy wiosenny spacer, na którym głośno przeganialiśmy zimę. Głośno śpiewane piosenki o Pani wiośnie, kwiaty i motylki w rękach dzieci sprawiły, że mroźna zima przemieniła się w piękną, słoneczną wiosnę.

Ogródek Motylków
czwartek, 05 kwietnia 2018 21:33

Motylki nie mogąc doczekać się wiosny, postanowiły założyć w przedszkolnej sali ogródek. Dzieci samodzielnie zasiały rzeżuchę, owies, poziomki, aksamitki, bazylię i lwią paszczę. Każde dziecko starannie podlało zasiane nasionka i takim oto sposobem, w naszej sali powstał wiosenny kącik przyrodniczy.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>