Górnicy w naszym przedszkolu
środa, 11 grudnia 2019 23:10

DSC05167Dnia 9.12.2019 progi naszego Przedszkola odwiedzili niezwykli goście - panowie górnicy z firmy "Lhoist SA" z Tarnowa Opolskiego. Ponieważ niedawno obchodzili swoje święto - "Barbórkę' - wystąpiliśmy dla nich z programem artystycznym. W programie podziwiać mogli tańce ludowe oraz tańce przy piosenkach przedszkolnych. Aby naszych gości wprowadzić już w świąteczny nastrój na scenie pojawiły się małe mikołajki i zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej. Tańcami i wspólnie odśpiewanym " Sto lat" uczciliśmy Ich święto oraz podziękowaliśmy za współpracę. W krótkiej pogadance dowiedzieliśmy się wiele o ciekawej pracy górnika. Dziękujemy za spotkanie.

Mikołajkowe spotkanie przedszkolaków
wtorek, 10 grudnia 2019 11:23

DSC04781Dzień 5.12.2019 to był wyjątkowy dzień. W tym dniu czekaliśmy na Mikołaja, ale inaczej niż zwykle. Wyjechaliśmy do Staniszczy Małych do gospodarstwa agroturystycznego, aby się z nim tam spotkać. Dzieci poznawały tam tradycje bożonarodzeniowe, robiły świeczki z parafiny, które potem mogły zabrać do domu. Miały również okazję stać się cukiernikami i przygotować pyszne świąteczne pierniki, które po upieczeniu i ozdobieniu ze smakiem zjadły. Na zakończenie dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem Przedszkolaki z radością śpiewały piosenki, a w prezencie otrzymały niespodziankę - czekoladowego Mikołajka. Po takich atrakcjach ze smakiem zjedliśmy ciepły posiłek i wróciliśmy do naszego przedszkola. Atrakcji było dużo. Ale w Mikołajki Święty o nas nie zapomniał i też nas odwiedził.

GALERIA "KRASNOLUDKI"

GALERIA "SÓWKI"

GALERIA MOTYLKI

GALERIA "PSZCZÓŁKI"

"Sto lat, sto lat.."
poniedziałek, 09 grudnia 2019 22:18

DSC05170
W ostatnim czasie firma FOLTRANS obchodziła jubileusz 20 – lecia istnienia. Z tej okazji, a także z racji urodzin szefa firmy – pana Stanisława Folmera „Pszczółki” w imieniu całej naszej społeczności przedszkolnej wybrały się w odwiedziny by złożyć serdeczne życzenia i zaśpiewać gromkie sto lat oraz życzyć pomyślności, dalszego rozwoju i szczęśliwych i bezpiecznych powrotów do bazy.Chcieliśmy także podziękować za życzliwość i często darmowe przewożenie dzieci.

AKCJA PIERNIK 2019
wtorek, 03 grudnia 2019 22:30

DSC04770Tradycyjnie, jak co roku w grudniu w naszym przedszkolu organizowana była"AKCJA PIERNIK" . Mogła się ona odbyć dzięki Waszej pomocy, drodzy rodzice oraz dzięki personelowi naszego przedszkola. Wszystkim za wielkie zaangażowanie w tę akcję, tzn. przynoszenie produktów i materiałów, pieczenie pierników oraz ich zakup serdecznie dziękujemy. Dzięki tej akcji nie tylko możemy przeznaczyć dodatkowe środki na potrzeby przedszkolaków, ale także wczuć się w atmosferę nadchodzących świąt.

Dzieci, Rada Pedagogiczna

z Panią Dyrektor oraz

Teatrzyk w przedszkolu
wtorek, 03 grudnia 2019 22:17

DSC04739Dnia 28.11.2019 do naszego przedszkola zawitał teatrzyk z przedstawieniem pt."Prawdziwy skarb". Dzieci śledząc przygody bohaterów papugi i żółwia poznały znaczenie prawdziwej przyjaźni w życiu

Sportowcy w grupie "Sówek"
wtorek, 03 grudnia 2019 21:40

DSC04450O tym, że sport to zdrowie wiedzą na pewno wszyscy. Ale nie każdy chce czynnie się włączyć w jego uprawianie. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że rodzice naszych "Sówek" dbają o to, by ich dzieci aktywnie brały udział w różnych imprezach sportowych. Justyna i Bartek już w tak młodym wieku czynnie uprawiają sport i zdobywają dyplomy i puchary w turniejach. Gratulujemy rodzicom takich pociech.

Wodne eksperymenty
wtorek, 03 grudnia 2019 21:30

DSC01701
Badanie właściwości wody w trzech stanach skupienia, sprawdzanie, jak zachowują się w wodzie przedmioty wykonane z różnych materiałów czy wykonanie mini oczyszczalni wody to przykłady zabaw z wodą w grupie „Pszczółek”. Dzieci, jak zwykle ciekawe świata, bardzo chętnie przystąpiły do badań i eksperymentów, a na podstawie własnych obserwacji wyciągały samodzielnie ciekawe wnioski.

Muzyka z natury
wtorek, 03 grudnia 2019 21:28

DSC01802„Pszczółki” kochają muzykę, bardzo chętnie śpiewają, tańczą i grają na różnych instrumentach. Dlatego też dzieci chętnie przystąpiły do wykonania własnych instrumentów, naśladujących głosy natury- wiatr, deszcz, a wykorzystały w tym celu np. patyki, piasek, ryż, wodę oraz butelki. Wykonane instrumenty dzieci wykorzystywały w czasie zabaw muzycznych, ale także tworząc własną muzykę czy przeprowadzając eksperymenty muzyczne.

"Las,dwa, trzy - projekt matematyczny w grupie Sówek"
wtorek, 03 grudnia 2019 21:09

DSC04181"Sówki" przystąpiły do wyżej wymienionego projektu i wykorzystały do swoich zabaw kasztany. Z ich pomocą stworzyły swoją podobiznę na tackach, a następnie w grupach tworzyły dużego kolegę i koleżankę. Próbowały również układać cyfry, a kasztany pomagały im w liczeniu. Zabawa była wspaniała.

Motylki wiedzą jak dbać o higienę osobistą
poniedziałek, 02 grudnia 2019 07:35

DSC04381W ramach zajęć o higienie osobistej grupę Motylki odwiedziła p. Ewa - pielęgniarka z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania "Między bakteriami ", po których mogły się wykazać znajomością podstawowych zasad dbania o higienę osobistą .

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Ewie za tak pouczające spotkanie i prezenciki dla dzieci - DZIĘKUJEMY!!!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>