DYŻURY WAKACYJNE 2018

Nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu,

a Oddział Zamiejscowy w Górażdżach w miesiącu sierpniu.

"Pszczółki" uczą się ekologii
niedziela, 20 maja 2018 21:26

IMG 20180430 WA0051Zajęcia o ziemi były okazją do nauki wśród najmłodszych przedszkolaków podstawowych zasad ekologii. Poprzez działania maluchy poznały zasady segregacji odpadów, uczyły się na czym ona polega, poznawały pojęcia dotyczące nazewnictwa różnych materiałów-szkło, plastik, metal, papier. Jednak przede wszystkim miały okazję poznać sens tych działań- czystość otoczenia i wykorzystanie powtórne zużytych materiałów.

"Słoneczka" na majowej łące
niedziela, 20 maja 2018 20:54

DSC01950Kontynuacją "Dnia niezapominajki" było wyjście dzieci na łąkę śladem niezapominajek. Wyposażeni w lupy i szkła powiększające mieliśmy okazję dokładnie przyjrzeć się nie tylko niezapominajkom ale także innym okazom przyrodniczym. W trakcie wędrówki poznaliśmy zróżnicowane wartości wizualne, dżwiękowe, dotykowe charakterystyczne dla środowiska naturalnego-łąki. Mogliśmy usłyszeć śpiew ptaków, beczenie owiec, dotknąć trawy, poczuć wilgotność i zapach siana, rozpoznać owady i kwiaty. Potem stwierdziliśmy, ze piękna jest łąka majowa.

Zobacz galerie

"Dzień niezapominajki w gr.Słoneczka"
niedziela, 20 maja 2018 20:36

DSC01876"Dziś dzień niezapominajki mamy do przyrody zachęcamy. Człowiek częścią przyrody jest więc oczywiście szanuj ją też". "Dzień niezapominajki" przypomina o dbaniu o wszystko, co rośnie i żyje. My oczywiście chcemy o tym pamiętać każdego dnia. Przecież jesteśmy miłośnikami przyrody i wiemy jak ważna jest w życiu każdego człowieka. Dziś w sali podejmowaliśmy wiele zabaw integrujących grupę- takich, które pozwalały nam na okazywanie wzajemnych życzliwości i zachęcały do zgodnej współpracy.

Dzień Bibliotekarza
sobota, 19 maja 2018 21:12

DSC03666Z książką jesteśmy za pan brat. Bez niej smutny byłby świat. 8.05.2018r. "Pszczółki" wybrały się do naszej biblioteki aby pracującym tutaj Paniom Bibliotekarkom złożyć życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pracy w imieniu dzieci i personelu przedszkola. Ta wizyta była także okazją do kolejnej wymiany książek. Tak aktywnych czytelników jak nasze maluszki życzymy wszystkim Bibliotekarzom.

Spotkanie z autorem
wtorek, 15 maja 2018 19:58

DSC03763Dnia 11.05. odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Michałem Filipiakiem o tematyce sportowej dla dzieci. Autor przybliżył dzieciom tematykę zabaw tenisowych oraz zapoznał z bohaterem swoich książek. Dzieci miały możliwość przedstawiania różnych scenek oraz brania udziału w różnych zabawach, dialogach i wczucia się w rolę komentatora sportowego.

Zobacz galerie

"Spotkanie z p.Weterynarz u Słoneczek"
środa, 09 maja 2018 21:06

DSC01827Starszacy podejmując tematykę: "Nasi ulubieńcy", "Pies przyjacielem człowieka", szeroko zainteresowali się życiem zwierząt oraz ich rolą odgrywaną w życiu ludzi. Było wiele rozmów, opowiadań, dzielenia się swoimi doświadczeniami z obcowania ze zwierzętami. Zwieńczeniem tematu było spotkanie z p.Weterynarz, która bardzo ciekawie opowiadała o opiece nad zwierzętami oraz sposobami ich leczenia. Poznaliśmy kilka prawdziwych historii uratowania zwierząt rannych zagrożonych utratą życia. Poznaliśmy kota "Tito"-mogliśmy usłyszeć pukanie jego serduszka. Podczas spotkania wzbogaciliśmy naszą wiedzę oraz uwrażliwiliśmy się na los zwierząt. Serdecznie dziękujemy p.Weterynarz-mamie Lenki za poświęcony nam czas i ciekawe opowieści.

"Spotkanie z strażakami"
środa, 09 maja 2018 20:47

DSC01781Dnia 04.05 przypada święto strażaków. My przedszkolacy pamiętaliśmy o Ich śwęcie i z życzeniami na ustach odwiedziliśmy naszych dzielnych strażaków jednocześnie dziękując za Ich ofiarną służbę dla dobra wszystkich ludzi. Panowie strażacy przyjęli nas serdecznie, poświęcili nam bardzo dużo swego cennego czasu opowiadając o swojej pracy, umundurowaniu, sprzęcie potrzebnym w ratownictwie, wyposażeniu samochodów. Oczywiście mieliśmy wielką frajdę, gdy mogliśmy zasiąść w strażackim wozie oraz imitować gaszenie pożaru lejąc wodą. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Tenisowych zabaw ciąg dalszy
środa, 09 maja 2018 20:30

DSC03408Druga seria zajęć na kortach tenisowych za nami. Dzięki profesjonalnemu podejściu instruktora dzieci przypomniały sobie podstawowe pojęcia i zasady zachowania się w czasie zajęć. Główne zabawy przebiegły tym razem z wykorzystanie dużych balonów. Dzieci ćwiczyły szybkość, orientację, skocznośc, prawidłowe trzymanie i prowadzenie rakiety, a przy tym świetnie się bawiły. Miały także okazję bliżej poznać tworzywo, z którego wykonany jest kort tenisowy (okazało się, że świetnie nadaje się również do rysowania, może także zastąpić piasek).

Na wiejskim podwórku
środa, 09 maja 2018 20:16

DSC03501Dzięki życzliwości państwa Doroty i Teodora Fajlert maluszki wybrały sie w odwiedziny do gospodarstwa wiejskiego, gdzie mogły zobaczyć hodowane tutaj zwierzęta. Była to niepowtarzalna okazja by zobaczyć zwierzęta wiejskie w ich naturalnym środowisku. Dzieci mogły poznać krowy, świnie, kury, konie, koty i to zarówno dorosłe jak i młode. Oczywiście wszystkie najmniejsze zwierzęta przypadły "Pszczółkom" do serca. Sympatia dzieci podzieliła się między prosiątka i żrebaczka. Jednakże wszystkie miały ochotę zabrać ze sobą małe kotki. Bardzo dziekujemy państwu Fajlert, że co roku umożliwiają przedszkolakom poznać trudną pracę w gospodarstwie wiejskim, a brama na ich podwórko jest zawsze dla nas otwarta. DZIĘKUJEMY!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>