Rekrutacja 2018-2019
poniedziałek, 19 lutego 2018 21:23

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacji i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018-2019

pdfZałącznik PDF94.21 KB31/01/2018, 21:37

poniedziałek, 19 lutego 2018 21:21

DYŻURY WAKACYJNE 2018

Nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu,

a Oddział Zamiejscowy w Górażdżach w miesiącu sierpniu.

"100 lat niech żyją nam"
poniedziałek, 19 lutego 2018 21:20

IMG 20180219 WA0000Kolejne urodzinki u "Pszczółek" obchodziły Hania i Martynka. Oczywiście dzieci odśpiewały gromkie 100 lat, a solenizantki poczęstowały wszystkich słodkościami. Takie okazje to czas na naukę zwrotów grzecznościowych i zintegrowania dzieci.

"Biała tancerka"
poniedziałek, 19 lutego 2018 21:09

DSC00973W grupie najmłodszych przedszkolaków pewnego zimowego dnia zagościły białe śnieżynki. Wszyscy ubrani na biało, przenieśliśmy się w krainę śniegu, gdzie wesoło i ciekawie spędziliśmy czas. Wędrowaliśmy przez lodowe kamienie, rzucaliśmy się śnieżkami, układaliśmy bałwanki, a póżniej przebraliśmy się w bałwankowe stroje. Nie mogło zabraknąć zabaw badawczych. Poprzez dotykanie, porównywanie sprawdzaliśmy właściwości róznych białych produktów. Najwięcej frajdy mieliśmy w czasie "produkcji" sztucznego śniegu, który wykorzystaliśmy w zabawach rozwijających sprawności manualne i kreatywność.

"Walentynki" u Słoneczek
poniedziałek, 19 lutego 2018 20:28

DSC00480Jeden z minionych dni u starszaków upłunął pod hasłem: "W naszej grupie bardzo się lubimy i Walentynki obchodzimy". Oczywiste jest, że dobrymi kolegami i koleżankami jesteśmy na codzień, lecz tego dnia chcieliśmy naszą przyjażń i wzajemną życzliwość jeszcze bardziej zaakcentować. Było wiele dobrej zabawy-pozwalającej na integrację, zgodną współpracę a jednocześnie wyzwalającej w nas radość i uśmiech. Dotarła też do nas "Walentynkowa poczta"-każdy z pudła wylosował serduszko, jak się póżniej okazało z niedokończoną treścią. Naszym zadaniem było dokończyć liścik i powiedzieć o każdym coś miłego. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. A kolorem, który nam towarzyszył był oczywiście kolor czerwony. Było wspaniale. Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji tego dnia.

Zobacz galerie

"Słoneczka nadal w karnawałowych rytmach"
sobota, 10 lutego 2018 22:07

DSC00236Starszakom tak bardzo spodobały się wspólne zabawy na balu przebierańców, że postanowili powtórzyć karnawałowe rytmy w swojej grupie w przedszkolu. Wszystko było przygotowane jak na prawdziwym balu-sala, maski, dekoracje. Najważniejsze były tańce, zabawy i wiele, wiele radości. Oczywiście, nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Ponieważ był to tłusty czwartek pomiędzy innymi pysznościami , pojawił się pączek. Jak to w tłusty czwartek bywa-smakował wyśmienicie.

Zobacz galerie

"Grupa Niedżwiedżia-nasi mili goście"
sobota, 10 lutego 2018 22:07

DSC00270W naszym przedszkolu znane nam są rózne tradycje- również ta zwana "Wodzeniem Niedżwiedzia". Ten przemiły gość z całą swoją drużyną i w tym roku do nas zawitał. Rozbawił wszystkich- dzieci i dorosłych. Przy rytmach instrumentów nogi same zaczynały tańczyć a buzie się uśmiechały. Niedżwiadek miał tak przemiłą buzię i mięciutkie futerko, że dzieci chętnie go głaskały i witały się z nim. Wzajemnie życzyliśmy sobie dobrego roku i już od dziś czekamy na kolejne spotkanie.

"Zimowy sapcer do lasu"
sobota, 10 lutego 2018 22:07

DSC00361"Słoneczka" w ramach dnia "Dokarmiania zwierząt leśnych" wybrały się na zimową wędrówkę do lasu. Każdy zaopatrzony był w plecak, a w nim przysmaki dla naszych leśnych przyjaciół. Przed spacerem rozmawialiśmy o wszystkich dobrych walorach takiej wyprawy. Zaś podczas pobytu w lesie podziwialiśmy piękno przyrody, oddychaliśmy świeżym powietrzem. Oczywiście wypatrywaliśmy jakiegoś zwierzątka, bo bardzo chcieliśmy je ujrzeć. Udało się zobaczyć w oddali stado sarenek a nad nami przelatujący klucz ptaków.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę
sobota, 10 lutego 2018 22:05

img29Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom za wkład wniesiony na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest Wam obojętny. Dziękujemy również rodzicom za współpracę i zaangażowanie.

Bal Karnawałowy
sobota, 10 lutego 2018 20:56

DSC00001"Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, tańczą same przebierańce"- my też przy wesołych rytmach muzyki i wielu zabawach bawiliśmy się na "Balu przebierańców" w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Pięknie udekorowana sala czekała na nas- przedszkolaków. My oczywiście tego dnia nie wyglądaliśy zwyczajnie, bo każdy miał na sobie ciekawy kostium , maskę i był wymarzoną przez siebie postacią. Zabawa była super. Dziękujemy za życzliwość, udostępnienie nam sali i zorganizowanie dla nas tak wspaniałego dnia. Gościliśmy także na balu Zastępcę Burmistrza p. Krzysztofa Długosza, który obdarował dzieci słodkościami za co serdecznie dziękujemy.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>