„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale również próba zaprezentowania się na „wielkiej-małej” scenie. Dnia 13 listopada 2020r. „Sówki” z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki w j. polskim i angielskim, otrzymując od Pani Dyrektor gromkie brawa. Następnie złożyły uroczystą przysięgę, po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców w pięknie udekorowanej Sali. Niestety, ze względu na pandemię na pasowaniu zabrakło ukochanych Rodziców, ale jak „Sówki” recytowały: „I choć koronawirus nie pozwolił zaprosić gości, pomachajmy naszym Rodzicom, niech uśmiech w domu zagości” - został przygotowany filmik do wspólnego oglądania. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.