"Mam prawo żyć, mam prawo być sobą" - to właśnie te słowa zostały głośno i świadomie wyśpiewane przez naszych przedszkolaków. W dniu 20 listopada, gdy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dzieci z obu grup poznały wszystkie swoje prawa. Starszaki wybrały się na "wycieczkę" do Wesołej Krainy Zabaw pełnej śmiechu i radości, do czasu wizyty niemiłego gości Olafa. Olaf decydował o tym kto może się z nim bawić, a kto nie. Przerywał bezstroską zabawę dzieci, kierując w ich stronę niezbyt przychylne komenarze dotyczące wyglądu. Ten krótki eksperyment uzmysłowił dzieciom fakt, że NIKT nie ma prawa decydować za nie i oceniać na podstawie wyglądu. Po wspólnej burzy mózgów, doszliśmy do wniosku - czy mały czy duży, czy chudy czy gruby - KAŻDY MA TAKIE SAME PRAWA!

Każde dziecko ma prawo do MIŁOŚCI - z tym zdaniem zgodziły się wszystkie dzieci, a w ramach przypieczętowania znajomości swoich praw, dzieci symbolicznie odcisnęły kolorowe ślady rąk.