DSC0

Nasza placówka od września przystąpiła do projektu, którego głównym bohaterem jest Krasnal Hałabała mieszkający w lesie. Wszystkie jego przygody dzieją się w tym otoczeniu podczas 4 pór roku. Przygody te opisała znakomita pisarka Lucyna Krzemieniecka, której postać dzieci poznały. Wysłuchały też kilku jej opowiadań, dzięki którym poznały wiele zwierząt leśnych i ich zwyczaje.       W każdym miesiącu dzieci realizują zadania według określonego harmonogramu. Między innymi poznały najstarsze czasopismo dla dzieci „Swierszczyk”, nauczyły się piosenki „Kim jest Krasnal Hałabała?”. Poznały także przysłowie „Wybierać się jak sójka za morze” oraz nagrały swoje wypowiedzi – „Co to znaczy szczęście?” Krasnal Hałabała towarzyszył dzieciom jeszcze w wielu działaniach, zabawach, spacerach, relaksacji i pracach plastycznych. Przed nami kolejne zadania do wykonania, które będziemy realizować w kolejnych miesiącach.