W tym roku ten dzień obchodziliśmy inaczej niż w latach poprzednich, gdyż dzieci nie mogły przynieść swoich pluszowych przyjaciół. Nie przeszkodziło to jednak w wesołej zabawie. Dzieci poznałyhistorię powstania pluszowego misia, układały misiowe układanki, a "galeria misiowych osobistości" prezentowała najsłynniejsze misie, wśród których dzieci rozpoznały bohaterów ulubionych bajek. W tym dniu nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy "Stary niedźwiedź"oraz zabawy ruchowej "Niedźwiadek" i "Mały miś pluszowy". Atrakcją były misiowe kręgle, które trzeba było zbić łapkami niedźwiadka. Misiowe małe "co nieco" zostało odnalezione przez dzieci w zabwie tropiącej - po śladach do celu. Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu przyszła również pora na degustację misiowych przysmaków i zdjęcia w fotobudce.

W tym roku Dzień Pluszowego Misia wyjątkowo odbył się bez pluszowych misiów, na szczęście to nie wpłyneło na naszą dobrą zabawę, której było pod dostatkiem! To właśnie tego dnia dzieci w zamian za maskotki mogły przynieść samodzielnie wykonane misie.W naszym kąciku zasiadł Kubuś Puchatek z masy solnej, wielka piniata w kształcie niedźwiedzia, misie z modeliny, gliny, papieru i skarpetek lub ręcznika. Dzieci z ochotą prezentowały swoje dzieła, a potem w skupieniu wysłuchały opowieści o powstaniu Dnia Misia. Nie zabrakło też tańców do piosenki o naszym pluszowym przyjacielu. Po zabawie przyszedł czas na misiowe łamigłówki i zdjęcia w misiowej fotobudce. A na zakończenie powrót do przeszłości wraz z bajkami "Miś Uszatek" i "Miś Coralgol" 

"Mam prawo żyć, mam prawo być sobą" - to właśnie te słowa zostały głośno i świadomie wyśpiewane przez naszych przedszkolaków. W dniu 20 listopada, gdy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dzieci z obu grup poznały wszystkie swoje prawa. Starszaki wybrały się na "wycieczkę" do Wesołej Krainy Zabaw pełnej śmiechu i radości, do czasu wizyty niemiłego gości Olafa. Olaf decydował o tym kto może się z nim bawić, a kto nie. Przerywał bezstroską zabawę dzieci, kierując w ich stronę niezbyt przychylne komenarze dotyczące wyglądu. Ten krótki eksperyment uzmysłowił dzieciom fakt, że NIKT nie ma prawa decydować za nie i oceniać na podstawie wyglądu. Po wspólnej burzy mózgów, doszliśmy do wniosku - czy mały czy duży, czy chudy czy gruby - KAŻDY MA TAKIE SAME PRAWA!

Każde dziecko ma prawo do MIŁOŚCI - z tym zdaniem zgodziły się wszystkie dzieci, a w ramach przypieczętowania znajomości swoich praw, dzieci symbolicznie odcisnęły kolorowe ślady rąk.

Dnia 16 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Zaczęliśmy od ozdobienia naszych galowych strojów kotylionami w barwach biało-czerwonych oraz uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie w trakcie zajęć dzieci utrwalały nazwy symboli narodowych. A na koniec pamiątkowe zdjęcie małych i dumnych Polaków. 

W dniach 26-30.10.2020r. w grupie "Motylki" zorganizowano "Tydzień z dynią". W tym wyjątkowym tygodniu dzieci mogły spróbować różnych potraw z dyni m.in. zupę dyniową, kompot z dyni, dżem z dyni, a w piątek (30 października) wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w dyniowe kolory. Tego dnia został zorganizowany "Bal dyniowy". Było wiele zabaw związanych z dynią oraz upiekliśmy pyszne ciasteczka w kształcie dyni. Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły.

W nawiązaniu do Święta Zmarłych w dniu 28.10.2020 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pobliski cmentarz. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełko przy krzyżu. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Pod krzyżem dzieci wspólnie z panią zmówiły modlitwę i wróciły do przedszkola. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. W przedszkolu staramy się uczyć dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Dzisiejszy dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do przedszkola.

Poznawanie owoców z całego świata to temat naszych piątkowych zajęć i kolejne zrealizowane zadanie z projektu "Piękna Nasza Polska Cała" . To właśnie dzieci wcieliły się w rolę nauczyciela i prezentowały swoje owoce, mówiąc skąd pochodzą i jak się nazywają. Następnie każdy przekroił swój owoc w celu porównania jak wygląda wnętrze każdego z nich. Nie da się zaprzeczyć, że w naszej sali tego dnia zapachniało ciepłymi i tropikalnymi krajami, a to za sprawą ananasa, cytrusów, melona, kaki i wielu rożnorodnych owoców. Po prezentacji owoców, dzieci SAMODZIELNIE stworzyły pyszną i zdrową sałatkę owocową jakiej jeszcze świat nie widział. Różnorodność kolorów, zapachów i smaków zaspokoiła podniebienia naszych wybrednych smakoszy! Było Pysznie!

Chleb to symbol polskiej gościnności i otwartości i wiedzą o tym wszyscy. Realizując kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" dzieci upiekły pyszny i zdrowy chleb dyniowy. Ale zanim powstał chleb, dzieci poznały krok po kroku proces powstawania mąki, zapoznały się z produktami niezbędnymi do wykonania pieczywa oraz wzięły udział w tradycyjnej zabawie "Mało nas do pieczenia chleba". Po umyciu rąk i przygotowaniu się do pieczenia starszaki zabrały się do pracy, starannie odmierzając wszystkie produkty. Gdy ciasto było gotowe, dzieci przygotowały mu ciepłe miejsce do wyrośnięcia, a na koniec, po długim pieczeniu - pyszna degustacja chleba z konfiturą truskawkową! 

Dzieci z grupy Biedronek uczestniczyły w zajęciach online w ramach projektu "Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej". Celem zajęć było rozwijanie wśród dzieci świadomości ekologicznej. Dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę na temat segregacji i recyklingu śmieci. Sprawnie poradziły sobie z zadaniami i w mig posegregowały śmieci do pojemników w danym kolorze. Na koniec zajęć dzieci postanowiły dać drugie życie słoikom po dżemach, konfiturach itp. Każde dziecko samodzielnie przy pomocy różnobarwnych farb ozdobiło swój słoik i ustaliło w jaki sposób ponownie go wykorzysta. Pomysłów było wiele: lampion, wazon, pojemnik na kredki itp. Każde dziecko otrzymało dyplom " STRAŻNIKA  RECYKLINGU ", a całą grupa otrzymała w prezencie Ekologiczną gre planszową, która pozwoli nam utrwalić zasady recyklingu.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością dzieci z grupy starszej świętowały Dzień Kundelka w poniedziałek 26 października. Była to świetna okazja do przedstawienia swoich czworonożnych przyjaciół na kolorowych zdjęciach przyniesionych przez dzieci. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Nie zapomnieliśmy także o najbardziej potrzebujących kundelkach i postanowiliśmy wesprzeć opuszczone zwierzątka organizując w naszym przedszkolu zbiórkę karmy i najpotrzebniejszych produktów dla piesków z TOZ w OPOLU. Wszystkim wspierającym akcję - dziękujemy! 

Czyściochowe Przedszkole to projekt dotyczący higieny, w którym uczestniczymy po raz pierwszy. Celem tego projektu jest wyrobienie dobrych nawyków higienicznych poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących higieny poszczególnych partii ciała. Na ostatnich zajęciach skupiliśmy się na higienie nosa, w której pomogła nam Świnka Zakatarzynka oraz niezbędna Chusteczka Smareczka. Dzieci uczyły się prawidłowo dmuchać nos i dowiedziały się jak prawidłowo dbać o jego higienę. Kolejne zajęcia dotyczyły higieny całego ciała i tu niezwykle pomocna okazała się Gąbucha Spryciucha, która pokonuje  Pociaka Smrodziaka ukrytego w najmniejszych zakamarkach naszego ciała. Dzieci zgodnie stwierdziły, że łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu i po wspólnej burzy mózgów, spróbowały zaprojektować własną łazienke. A na koniec - kolorowe bańki, tworzone przez każdego! 

Sport to zdrowie - każdy przedszkolak Ci to powie! Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim projekcie "Spritnem do Maratonu", którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej. Naszych przedszkolaków nie trzeba było długo zachęcać, wszyscy dzielnie przebiegli cały wyznaczony dystans. Dzieci 3 i 4 letnie zmierzyły się z dystansem 200 metrów, z kolei dzieci 5 i 6 letnie z dystansem 300 metrów. Kazdy przedszkolak dumnie stanął na starcie i dzielnie dobiegł do mety. I tym oto sposobem, wszyscy zwyciężyli! BRAWO WY! 

 

15.10 w grupie "Biedronki" obchodziliśmy Światowy dzień mycia rąk. Celem akcji jest przypomnienie, że jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk za pomocą mydła. Wprowadzeniem do tematu była inscenizacja "Dwie rączki". Dzieci dowiedziały się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, a także w jakich sytuacjach należy koniecznie myć ręce. Utrwaliły również poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk. Wykonały doświadczenia z pieprzem i mydłem oraz mlekiem i barwnikami spożywczymi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie pt "jak nasze łapki łapią zarazki" podczas którego sprawdzały jak do suchej i wilgotnej ręki przyczepiają się skrawki papieru. Podczas zajęć przyświecało nam hasło "czyste ręce-zdrowia więcej" do którego dzieci wykonały plakat. Na zakończenie każdy otrzymał "mydlomena" by przypominał o częstym myciu rąk.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym roku postanowiliśmy obchodzić go inaczej niż zwykle. Nie było jak zawsze wspólnego spotkania personelu z dziećmi, ale odbyły się wspaniałe występy dzieci. Zostały one nagrane i formie multimedialnej przesłane wszystkim pracownikom. Dzieci zaprezentowaly się najlepiej jak umiały. Wszystkim nauczycielom i pracownikom życzymy wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów.

8 października starszaki w kaloszach i z plecakami na plecach, wybrały się do pobliskiego lasu na pieszą wycieczkę. Była to świetna okazja do obserwacji zmieniającej się przyrody. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, przyglądając się wszystkiemu dokładnie za pomocą szkieł powiększających. Biedronki słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków, stukania dzięcioła. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję czerpać dobrą energie od drzew poprzez przytulanie się do nich. Po męczącej wędrówce, przyszedł czas na małą przerwę i przekąskę oraz zabawę w kałuży.

 

W tym dniu chłopcy brali udział w zabawach i konkursach, by zdobyć tytuł "Super Chłopaka". Musieli wykazać się siłą podczas podnoszenia ciężarów, odwagą w zabawie "Nakarm rekina"  oraz celnością, by strącić piramidę ułożoną z kubków. Nie mniej atrakcji i radości dostarczył zabawa "Zagroda", podczs której trzeba było za pomocą łapki na muchy zagonić balonowe zwierzęta do zagrody. Chętne dziewczynki również brały udział w zabawach, by łątwiej im było docenić starania chłopaków.

Z okazji Dnia Chłopaka, w grupie starszej zostały zorganizowane wybory MISTERA! Zaczęliśmy od prezentacji kandydatów, przy muzyce hip-hopowej. Następnie chłopcy uczestniczyli w wielu konkurencjach takich jak: Najbardziej rozskakany Mister, Najodważniejszy Mister, Piłkarski Mistrz, Mistrz Kierwonicy, Najbardziej Oczytany Mister i wiele innych. Nasi misterzy dali z siebie wszystko i każdy z nich zaprezentował się z jak najlepszej strony! Zmagania naszych chłopaków, oceniało jedyne i bardzo profesjonalne jury, w którym zasiadły dziewczyny! Podczas wszystkich konkurencji sumiennie notowały wszystie informacje i po wspólnej naradzie, nagrodziły chłopców medalami, dyplomami i prezentami! A potem? Potem "pojechaliśmy" do kina, był prawdziwy popcorn i film wybrany przez chłopców! Jak stwierdzili chłopcy  - "TO BYŁ FAJNY DZIEŃ" :)

 

Dzieci rozpoczęły ten dzień od zabawy paluszkowej- "Grzybki", następnie obejrzały inscenizację "Kłopoty muchomorka" z wykorzystaniem sylwet. Po obejrzeniu próbowały rozwiązać kłopoty muchomorka rozwiązując zadania matematyczne, a wszystko przeplatane było zabawami ruchowymi nawiązującymi do grzybów. Na koniec wykonały pracę plastyczną techniką 3D. Po ciekawych zajęciach w sali, pora na grzybobranie. Dzieci wybrały się na spacer do lasu, w czasie którego znajdowały i obserwowały wiele gatunków grzybów. 

20 września - to bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków, ponieważ jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. Z tej okazji sala "Biedronek" zmieniła się w zieloną łąkę, pełną kolorowych owadów. Pszczółki, biedronki, motyle i muchy z wielką radością uczestniczyły w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich. Przeliczanie owadów, matematyczna sieć pająka, plastelinowe owady czy zabawy tropiące ze szkłem powiększającym, to tylko część atrakcji, które nam towarzyszyły. Zwieńczeniem zielonego dnia były pyszne gofry ze słodkim dżemem!
Natomiast tematem przewodnim w grupie "Motylki" był "Kolorowy zawrót głowy". Nasze "Motylki" przyszły, więc ubrane w piękne kolorowe stroje. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki bawiły się kolorami, robiąc naszyjniki z kolorowego makaronu, tańczyły, śpiewały, malowały farbami. Radość i śmiech świadczył o wspaniałej zabawie.

Amerykański pisarz P. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę "Kropka". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał "Międzynarodowy Dzień Kropki". Pomysł obchodzenia Dnia Kropki ma na celu pobudzenie kreatywności oraz zachęcenia do tworzenia. W naszym przedszkolu była to wspaniała okazja do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów (bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent!) oraz poznania swoich mocnych stron i pobudzenia wyobrażni.

"Dobrze Was widzieć"- to właśnie tymi słowami po kilkumiesięcznej przerwie zostały powitane nasze przedszkolaki. Z ogromną radością, przywitaliśmy dzieci, które swoją obecnością w końcu zamieniły puste przedszkolne sale, w miejsce pełne uśmiechu, zabawy i przyjaznej atmosfery. Cieszymy się, że wszyscy mogliśmy wrócić do normalności!

Drodzy rodzice!!!

Prosimy o zapoznanie się z

"Regulaminem elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Gogolinie"

Regulamin czytników

 

 

DRODZY RODZICE

KOCHANE DZIECI!!!

 

1.09.2020r. (tj. wtorek) rozpoczynamy wspólny start w nowy rok szkolny.

Po długich oczekiwaniach zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego możliwy jest powrót wszystkich dzieci do przedszkola.

Aby zapewnić bezpieczne warunki pobytu oraz zabaw dzieci opracowaliśmy stosowne procedury, które przedstawiamy poniżej.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Publicznego Przedszkola Nr 1 w Gogolinie dotyczące funkcjonowania przedszkola w czasie "stanu epidemiologicznego" w kraju (stan epidemii wywołany wirusem SARS-CoV-2)

Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi.

Załączniki do procedury będą Państwu dostarczone na zebraniu.

bezpieczenstwo

 

1pod

Przedszkole to ogród - gdzie wzrastają i odfruwają najpiękniejsze motyle - DZIECI! To właśnie w piątek 26 czerwca z naszego ogródu odfruneło osiem motyli, które już od września rozpoczną swoją przygodę w szkole.

Dzisiejsze święto każdy Tato przeżył pewnie niezwykle i radośnie. Podwójną radość sprawiły laurki otrzymane od dzieci - były piękne, kolorowe, a co najważniejsze samodzielnie wykonane i wyjątkowe. Naszym przedszkolakom gratulujemy pomysłów, a Tatusiom składamy najlepsze życzenia w dniu Ich święta.

dzien ojca

UWAGA RODZICE – BARDZO WAŻNE.

Decyzją Pana Burmistrza została zawieszona przerwa wakacyjna, co oznacza, że przedszkole będzie funkcjonować w lipcu i sierpniu 2020. Nadal zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązują duże obostrzenia sanitarne oraz limity ilości dzieci w grupie (do 16 dzieci). Jak do tej pory w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci obojga pracujących rodziców. Grupy przedszkolaków na lipiec i sierpień muszą być z góry zaplanowane i zorganizowane. Prosimy, aby rodzice , którzy mają potrzebę zapisania dziecka do przedszkola na miesiąc lipiec, sierpień zgłosili ten fakt NAJPÓŻNIEJ DO DNIA 19 CZERWCA 2020 przesyłając mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub wrzucając do skrzynki pocztowej przy przedszkolu wypełnione dokumenty znajdujące się w załącznikach.

(dzieci, które już od 11 maja uczęszczają do przedszkola wypełniają tylko jeden załącznik- kartę zgłoszenia).

Bardzo prosimy o sprecyzowanie swoich realnych potrzeb i przemyślane decyzje - pomoże nam to w dobrej , bezpiecznej organizacji grup.

BEZPIECZENSTWO I ZDROWIE DZIECI JEST CELEM NADRZĘDNYM.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Gogolinie- Ilona Reinert.

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola na miesiąc lipiec i sierpień 2020 - Gogolin

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola na miesiąc lipiec i sierpień 2020 - Górażdże

Oświadczenie - rodzice

Oświadczenie - COVID-19

Klauzula informacyjna COVID-19

UWAGA RODZICE BARDZO WAŻNE!

REKRUTACJA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 1 W GOGOLINIE ZOSTAłA ZAKOŃCZONA.

WNIOSKI DO II ETAPU REKRUTACJI W ODDZIALE W GÓRAŻDŻACH NA ROK SZKOLNY 2020/2021 NALEŻY

SKŁADAĆ DROGĄ INTERNETOWĄ.
OD 3.06.2020r.-10.06.2020r.

LINK DO OTWARCIA WNIOSKU
https://nabor.pcss.pl/gogolin/przedszkole

PO WEJŚCIU NA STRONĘ KLIKNIJ „WYPEŁNIJ FORMULARZ”
DO FORMULARZA KONIECZNIE TRZEBA DOŁACZYĆ OŚWIADCZENIA, KTÓRE DOTYCZĄ PAŃSTWA SYTUACJI
-ZAŁĄCZNIK DOKUMENTY

Wydrukowany formularz przed złożeniem w wybranej placówce musi być podpisany przez oboje rodziców.
Dopiero po złożeniu podania w placówce, kandydat weżmie udział w procesie rekrutacji uzupełniającej.

Halo, halo - przedszkolacy. Niestety w tym roku nie mogliśmy spędzić Waszego ważnego święta na wspólnych zabawach. Trzeba było odwołać wszystkie zaplanowane atrakcje. Mamy nadzieję, że ten dzień spędzony w domu z najbliższymi był dla Was wyjątkowy. My cieszymy się, że mogliśmy Wam przygotować chociaż drobną niespodziankę i że radość sprawiły Wam otrzymane od nas przesyłki z kartkami i życzeniami oraz medale " SUPER PRZEDSZKOLAKA". Wy już wiele razy sprawiliście nam radość przesyłając zdjęcia i pozdrowienia,dobrze że my teraz mogliśmy zaskoczyć Was. JESZCZE RAZ ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO , WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

P.S. Świetne stroje z okazji Dnia Zwariowanego Stroju!

IMG 20200526 WA0030