rekrutacja

UWAGA RODZICE BARDZO WAŻNE!

                      REKRUTACJA – NABÓR WNIOSKÓW DO PRZEDSZKOLA NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022 w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Gogolinie.

Termin składania deklaracji przez rodziców dziecka już uczęszczającego do przedszkola- o woli kontynuowania przez dziecko edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczyna się od 22.02(poniedziałek) do 28.02.2021r.

Deklaracje należy składać drogą elektroniczną:

https://nabor.pcss.pl/gogolin/przedszkole/logowanie

                        Rodzice wygenerowany wniosek w systemie, wydrukowany i podpisany przez obojga                 rodziców składają w placówce.

 

 

NABÓR NOWYCH WNIOSKOW NA ROK SZKOLNY 2021/2022

                   Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola należy

składać drogą elektroniczną od 1.03.2021r.-15.03.2021r.

https://nabor.pcss.pl/gogolin/przedszkole/logowanie

PO WEJŚCIU NA STRONĘ KLIKNIJ „WYPEŁNIJ FORMULARZ”

DO FORMULARZA KONIECZNIE TRZEBA DOŁACZYĆ OŚWIADCZENIA, KTÓRE DOTYCZĄ PAŃSTWA SYTUACJI

-ZAŁĄCZNIK DOKUMENTY

Po naciśnięciu przycisku ZAPISZ dane zostaną zapisane w systemie. Zostanie następnie wygenerowany dokument w formacie PDF, który należy pobrać z systemu, wydrukować wraz z oświadczeniami, podpisać i złożyć w placówce pierwszego wyboru.

Wydrukowany formularz przed złożeniem w wybranej placówce musi być podpisany przez oboje rodziców.

Dopiero po złożeniu podania w placówce, kandydat weźmie udział w procesie rekrutacji.

Dokumenty:

  1. Uchwała Rady Miejskiej w Gogolinie
  2. Zarządzenie Burmistrza Gogolina z dnia 15 stycznia 2020
  3. Załącznik nr 1 - Oświadczenia

17 lutego w przedszkolnej sali zagościły koty w każdej postaci. Dziecięce przebrania, kocie fotografie, książeczki z kocimi bohaterami i wiele innych! Tuż po śniadaniu dzieci zaczęły rozwiązywać kocie zagadki, które przygotował dla nich czarny kot Rademenes wraz ze swoimi kocimi przyjaciółmi. Dzieci miały do wykonania 7 zadań, a każda poprawnie wykonana aktywność nagradzana była kocią łapą. Odczytywanie kocich hielogrifów, picie mleka jak kot, kocia gimnastyka, czy odczarowanie pecha spowodowanego przez czarnego kota, to dla naszych przedszkolaków pestka i wszystkie 7 odznak zostało zgromadzone w mgnieniu oka. Zafascynowani kocią tematyką, do końca korzystaliśmy z przyniesionych przez dzieci książek, codziennie poznawaliśmy przygody różnych kotków. 

Dnia 16.02 obchodziliśmy nietypowe święto "dzien kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, a z przyniesionych zdjęć powstała galeria. Były wesołe "kocie zabawy", takie jak: koci spacerek, kocie polowanie, rozwiązywanie zagadek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, poznanie zwrotów nawoływania kotów w językach obcych oraz utrwalenie pojęć związanych z położeniem przedmiotów w przestrzeni czyli - "wlazł kotek na płotek". Na koniec wykonały pracę plastyczną - kolorowego kotka.

Dziś w naszej grupie był radosny, czerwony, pełen miłości dzień. Świętowaliśmy Walentynki. Już sam kolor ubrań zainspirował nas do skierowania naszych myśli ku różnym określeniom miłości. Okazało się, że motywem przewodnim będzie dziś serce. Zabawa zaczęła się od szukania par serc, w których ukryły się małe i wielkie litery alfabetu. Następnie, wykorzystując muzogram wykonaliśmy walentynkowy "Clap clap song", co było ogromną radością. Dalej, działaliśmy plastycznie, malując serca na talerzykach, które wpierw zamalowalismy klejem, a potem posypalismy cukrem. Ostatnim etapem naszych zabaw była "Walentynkowa kawiarenka". Wykonaliśmy wspólnie czerwony lukier, by później ozdobić swoje dwa ciasteczka. Następnie był czas na mile spotkanie przy kawiarnianym stoliku z konsumpcja w tle. Na końcu, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, by uwiecznić ten miły i pełen ciepła dzień.

15 lutego2021 roku był dla dzieci z grupy "Motylki" prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m. in.: serduszkowe memory, szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek oraz w zabawach ruchowych związany h również z sercem. Zrobiły dla swoich rodziców "Drzewko miłości", którego konarem była odrysowania rączka dziecka. Dzień Miłości w grupie Motylków z pewnością można zaliczyć do udanych.

Tęczowe kolory, słodki stół i ogromna girlanda z balonów to tylko część dekoracji, która wprawiła nas w karnawałowy nastrój. W kolorowej krainie, w oryginalnych przebraniach rozpoczął się bal karnawałowy. Tańce, hulańce i swawole, na końcu poczęstunek przy stole. A balony z helem sprawiły, że dzieci się świetnie bawiły. Dyskotekowe lampy, muzyka disco polo zachęciły wszystkich do tańca nawet solo. Na pamiątke zrobione zdjęcia, żeby złapać najlepsze ujęcia! To wszystko by się nie udało, gdyby wsparcia rodziców było mało!

 

OGROMNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO RODZICÓW, KTÓRZY Z WIELKIM ZAANGAŻOWANIEM WSPARLI NASZE PRZEDSZKOLE ZAPEWNIAJĄC DEKORACJE I MATERIAŁY DO ORGANIZACJI BALU. DZIĘKUJEMY! 

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Kolorowe stroje, piękny kolorowy wystrój sali i skoczna muzyka. Tak właśnie bawiły się 11.02 podczas balu karnawałowego nasze przedszkolaki. Dzieciaki dumnie prezentowały swoje stroje. Chętnie uczestniczyły w tańcach i zabawach. Dzieci były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały wszystkim o swoich wrażeniach.

SERDECZNIE DZIĘUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA PRZYNIESIONE DEKORACJE KARNAWAŁOWE I WŁĄCZENIE SIĘ DO ORGANIZAJI NASZEGO BALU KARNAWAŁOWEGO.

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grupy Motylki również obchodziły ten smaczny dzień. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych na ten dzień zabawach. Wcielały się w role kelnerów, pizzermenów, tańczyły do piosenki Pizza Łasucha oraz wykonały pracę plastyczną. Nie mogło w tym dniu zabraknąć pizzy, o którą zadbały panie kucharki. Po tak pysznym obiedzie dzieci odpoczywały również na wielkim kawałku pizzy. Dzień, ten przyniósł dzieciom wiele radości, co widać na zdjęciach.

Na początku wysłuchaliśmy w słów piosenki "Włoskie wakacje" żeby dowiedzieć się, że pizza pochodzi z Włoch. Następnie zastanawialismy się, jak upiec pizze i krok po kroku omawialiśmy przebieg pieczenia. Dalej, mieliśmy okazję pośpiewać "Pizza song" i przećwiczyć takie słownictwo w języku angielskim jak pepper, cheese, tomato i mashroom. Następnie zgadywaliśmy, kto mógł się ukryć pod pizza. Potem próbowaliśmy zamówić pizze, dzwoniąc pod specjalny numer.
Kiedy w końcu się udało, poskładaliśmy kartony na pizze i zabraliśmy się za plastyczne wykonanie pizzy. Wycinanie, klejenie i wymyślanie własnej nazwy pysznego smakołyku. Udało się wykonać naprawdę wspaniale dzieła. A potem czekał na nas pyszny obiad i mieliśmy okazje skosztować pysznej pizzy Margherity.

Już po raz kolejny Maksymilian z grupy Biedronek wziął udział w konkursie plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole "Dobry Start" w Strzelcach Opolskich. Wśród wielu pięknych kartek, ta wykonana przez Maksa zwyciężyła. Gratulujemy Maksowi i Pani Irenie.

Bo na świecie nie znajdziecie, takich bajek i zagadek jakie wnukom opowiada moja babcia i mój dziadek!  I tak bez końca nasze przedszkolaki mogłyby wymieniać w czym najlepsi są ich dziadkowie. Babcia i Dziadek każdemu kojarzą się z miłością, ciepłem i samymi najlepszymi rzeczami, dlatego z okazji ich święta wnuczęta przygotowały krótkie nagranie z występu oraz zimowe kule śnieżne jako upominek dla swoich ukochanych dziadków. W tym roku nie mogliśmy zaprosić dziadków do wspólnej zabawy w naszej sali, ale za to przytulasy w domowym zaciszu były dwa razy mocniejsze niż zawsze. Co to dużo mówić: KOCHAMY WAS- a świat bez Was byłby po prostu smutny!

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły i bardzo ważny, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i radości. Z okazji tego ważnego święta grupa Motylków przygotowała przepiękne laurki, które przekażą swoim babciami i dziadkom. Został także nakręcony filmik z występem artystycznym dzieciaków. Były to wzruszające piosenki związane ze Świętem Babci i Dziadka, oraz taniec. W imieniu Motylków życzymy wszystkim BABCIOM i DZIADKOM wszystkiego najlepszego.

...Śniegu nasypała! To właśnie dziś dzieci po raz pierwszy miały okazję do zimowego szaleństwa na śniegu! Bitwa na śnieżki, jazda na sankach i workach oraz lepienie bałwana to wszystko udało się wykonać dzieciom, zanim śnieg stopniał. Po południu po naszym bałwanie został niewielki biały ślad. Ale to nic, z nadzieją czekamy na przyjście prawdziwej zimy! 

Starodawne polskie przysłowie głosi, że "Jaki Sylwester taki cały Rok" - więc nasze przedszkolaki w roku 2021 będą pełne radości, zawsze uśmiechnięte i w wyśmienitych nastrojach! Od rana dzieci w sylwestrowych strojach bawiły się poznając noworoczne zwyczaje. Nie obyło się bez ulubionych zabaw tanecznych takich jak "Gorące krzesło" , "Taniec na gazecie" , "Tańce z balonem". Sylwestrowego szaleństwa nie było końca! Na stolikach czekał na dzieci specjalny poczęstunek. Błyszczące czapeczki, cekinowe obrusy, połyskująca girlanda i złote konfetti były idealnym dopełnieniem naszego przedszkolnego Sylwestra. Nie zabrakło też zimnych ognii i brokatowych fajerwerków na papierze. Szczęśliwego Nowego Roku! 

W tym roku rodzice naszych przedszkolaków dostali wyjątkowy prezent. Z pomocą dzieci udało nam się dochować tajemnicy i wykonać świąteczne zdjęcia, które wręczone zostały wszystkim rodzicom jako upominek świąteczny. Dzięki tej owocnej współpracy, piękne zdjęcia w bożonarodzeniowej scenerii zdobią domy wszystkich przedszkolaków. Zapraszamy do galerii naszych małych modeli i modelek.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyła uroczysta Wigili w gronie najblizszych kolegów i koleżanek oraz pań. Od rana dzieci przy akompaniamencie świątecznych kolęd wykonywały samodzielnie błyszczące i kreatywne ozdoby choinkowe z patyczków. W tym dniu dzieci zasiadły wspólnie do świątecznego stołu. Przed posiłkiem, dzieci nie zapomniały o złożeniu sobie życzeń i symbolicznym podzieleniu się opłatkiem. Po obiedzie nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Podniosła atmosfera, brzmienie kolęd, elegancko ubrane dzieci, pięknie udekorowana sala oraz cudowne prezenty pod choinką - wprowadziły nas w iście świąteczny klimat. Ogromne podziękowania należą się firmie LHOIS za darowiznę, dzięki której pod naszą choinką znalazło się wiele wspaniałych prezentów. 

17 grudnia już od samego rana w naszej sali panowała wyjątkowa atmosfera, a to za sprawą występu, do którego dzieci pilnie przygotowywały się pod okiem pań. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali tancerze z wielkim zaangażowaniem odtańczyli specjalnie przygotowane na tę okazję choreografie. Zaczynając od tańca z chustami do utworu "Feliz Navidad" kończąc na radosnej i skocznej piosence w języku niemieckim. Choć w tym roku zabrakło nam widowni, cieszymy się,że nagranie z występu trafiło do rodziców i bliskich dzieci, sprawiając im wielką radość.  

Dzieci chcąc sprawić radość podopiecznym Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Górażdżach, przygotowały dla każdego z nich świąteczne kartki z najlepszymi życzeniami. I choć w tym roku przedszkolaki nie mogły osobiście wręczyć kartek podopiecznym i wspólnie pokolędować, dzieci mają nadzieję, że ten miły gest wywował uśmiech na twarzy chorych. Personelowi i podopiecznym dziękujemy za słodki upominek. 

Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Dzieci wraz z swoimi paniami zebrały się przy choince. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne, następnie dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem Zdrowych i Radosnych Świąt. Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Po uroczystym obiedzie, dzieciaki zjadły jeszcze ciasteczka, które upiekli dzień wcześniej. Nie zabrakło też prezentów pod choinką, które przyniosły wiele radości. W tym momencie chcemy serdecznie podziękować firmie Lhoist, za darowiznę przekazaną na zakup nowych zabawek.

W naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania Świąt Bożego Narodzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć jest Mikołaj, choinka, prezenty. Dzieci chętnie śpiewają kolędy, oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Ostatnio nawet zostały upieczone przepyszne ciasteczka, które zostały ozdabiane przez dzieciaki i potem oczywiście zjedzone.

11.12 (piątek) był ważnym dniem dla naszych Motylek, ponieważ został nagrywany występ świąteczny. Wszystkie dzieciaki przyszły tego dnia piękne ubrane i pod okiem swoich pań został nagrany filmik, do którego nasze przedszkolaki bardzo pilnie się przygotowywały. Występ był wyjątkowy, a mali artyści w ich pięknych strojach i na tle dekoracji bożonarodzeniowej prezentowali swój repertuar, wprowadzając nas w MAGIĘ ŚWIĄT.

03.12.20 (czwartek) odbył się w naszym przedszkolu konkurs z języka niemieckiego „Ein kreatives Treffen mit Musik und Poesie in der Gemeinde Gogolin”. Z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju w tym roku organizacja konkursu wyglądała nieco inaczej. Występ został nagrany i wysłany organizatorom. Trzy dziewczynki z grupy Motylek zaprezentowały dwie piosenki. Oczywiście spisały się na medal. Dziewczynki, które brały udział dostały także upominki od organizatorów konkursu, za które bardzo dziękujemy.

 

Od samego rana w naszym przedszkolu panowała radość i poruszenie. Na początku dzieciaki znalazły kopertę od Św. Mikołaja, w którym był list oraz 4 zadania do wykonania. Po wykonaniu zadanych przez Mikołaja zadań przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były pięknie ubrane ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki, oraz czerwone stroje. Mikołaj został przywitany piosenkami, które dzieci nauczyły się w ostatnim czasie. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami.

 

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził najbardziej oczekiwany gość - Święty Mikołaj z samej Laponii! Ale zanim zaszczycił nas on swoją obecnością, już z samego rana dzieci spotkała zaskakująca rzecz- ślady małych stóp, okruszki po ciastkach i wypite mleko! To całe zamieszanie spowodowane było wizytą małych Elfów, które w nocy zakradły się do naszego przedszkola i zabrały listy napisane przez dzieci dla Mikołaja, robiąc przy tym niezły bałagan. Tuż po śniadaniu, w trakcie oczekiwania na Mikołaja, dzieci postanowiły wcielić się w samego Świętego i pokonać drogę z Laponi do Polski - było przejście przez zaspy, jazda na saniach, przejazd autem w tunelu, czołganie przez pustynię, a nawet lot odrzutowcem! Dzieci mogły zmierzyć się w konkurencji "Zjedz chrupka na czas", " Wędrująca bombka" oraz "Świąteczne Limbo". Dobrą zabawę przerwał nam dźwięk dzwoneczka, który zapowiadał przyjście Mikołaja! Doczekaliśmy się, dzieci z wielką radością przywitały gościa. Nadszedł czas na zaśpiewanie piosenki, rozmowy, przytulasy, a nawet obietnice! A na koniec wyczekiwane prezenty! Do zobaczenia za rok Mikołaju. 

Dzień 6 grudnia zbliżał się wielkimi krokami, dlatego dzieci sumiennie i starannie realizowały zadania z kalendarza adwentowego, aby wszystko było gotowe na tip top! W końcu raz w roku przychodzi tak ważny gość.Zaczęliśmy od ubrania choinki, która od A do Z została ubrana przez dzieci. W ten sposób dopełniona została nasza świąteczna dekoracja. Następnie po otrzymaniu 8 listów z zadaniami od Św.Mikołaja dzieci dostały najważniejsze zadanie - napisać list! Po długich namysłach dzieci zasiadły do pracy i stworzyły dłuuuugą listę prezentowych życzeń. Choinka jest, listy czekają w skarpetach, brakuje nam tylko poczęstunku dla Świętego! Ciasteczka to nasza specjalność, a dekorowanie to najlepsza frajda (a zwłaszcza podjadanie :) )!  W ten oto sposób minął nam cały tydzień oczekiwania na Świętego Mikołaja! 

Choć nic nie wskazywało na to, że 4 grudnia uda nam się spotkać z górnikami, zaskoczyła nas wielka niespodzianka. Dzieki uprzejmości taty Nathaniela, pod przedszkolem zjawiła sie górnicza delegacja. Dzieci już od samego rana poznały warunki pracy górników, niezbędny do pracy sprzęt oraz elementy stroju górniczego. A po zajęciach miały okazję zobaczyć ten strój na żywo, a nawet zmierzyć prawdziwe czako! Dzieci z okazji święta górników odśpiewały gromkie "Sto lat" i przekazały na ręce górników kartki z najlepszymi życzeniami. NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!

W tym roku ten dzień obchodziliśmy inaczej niż w latach poprzednich, gdyż dzieci nie mogły przynieść swoich pluszowych przyjaciół. Nie przeszkodziło to jednak w wesołej zabawie. Dzieci poznałyhistorię powstania pluszowego misia, układały misiowe układanki, a "galeria misiowych osobistości" prezentowała najsłynniejsze misie, wśród których dzieci rozpoznały bohaterów ulubionych bajek. W tym dniu nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy "Stary niedźwiedź"oraz zabawy ruchowej "Niedźwiadek" i "Mały miś pluszowy". Atrakcją były misiowe kręgle, które trzeba było zbić łapkami niedźwiadka. Misiowe małe "co nieco" zostało odnalezione przez dzieci w zabwie tropiącej - po śladach do celu. Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu przyszła również pora na degustację misiowych przysmaków i zdjęcia w fotobudce.

W tym roku Dzień Pluszowego Misia wyjątkowo odbył się bez pluszowych misiów, na szczęście to nie wpłyneło na naszą dobrą zabawę, której było pod dostatkiem! To właśnie tego dnia dzieci w zamian za maskotki mogły przynieść samodzielnie wykonane misie.W naszym kąciku zasiadł Kubuś Puchatek z masy solnej, wielka piniata w kształcie niedźwiedzia, misie z modeliny, gliny, papieru i skarpetek lub ręcznika. Dzieci z ochotą prezentowały swoje dzieła, a potem w skupieniu wysłuchały opowieści o powstaniu Dnia Misia. Nie zabrakło też tańców do piosenki o naszym pluszowym przyjacielu. Po zabawie przyszedł czas na misiowe łamigłówki i zdjęcia w misiowej fotobudce. A na zakończenie powrót do przeszłości wraz z bajkami "Miś Uszatek" i "Miś Coralgol" 

"Mam prawo żyć, mam prawo być sobą" - to właśnie te słowa zostały głośno i świadomie wyśpiewane przez naszych przedszkolaków. W dniu 20 listopada, gdy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dzieci z obu grup poznały wszystkie swoje prawa. Starszaki wybrały się na "wycieczkę" do Wesołej Krainy Zabaw pełnej śmiechu i radości, do czasu wizyty niemiłego gości Olafa. Olaf decydował o tym kto może się z nim bawić, a kto nie. Przerywał bezstroską zabawę dzieci, kierując w ich stronę niezbyt przychylne komenarze dotyczące wyglądu. Ten krótki eksperyment uzmysłowił dzieciom fakt, że NIKT nie ma prawa decydować za nie i oceniać na podstawie wyglądu. Po wspólnej burzy mózgów, doszliśmy do wniosku - czy mały czy duży, czy chudy czy gruby - KAŻDY MA TAKIE SAME PRAWA!

Każde dziecko ma prawo do MIŁOŚCI - z tym zdaniem zgodziły się wszystkie dzieci, a w ramach przypieczętowania znajomości swoich praw, dzieci symbolicznie odcisnęły kolorowe ślady rąk.

Dnia 16 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Zaczęliśmy od ozdobienia naszych galowych strojów kotylionami w barwach biało-czerwonych oraz uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie w trakcie zajęć dzieci utrwalały nazwy symboli narodowych. A na koniec pamiątkowe zdjęcie małych i dumnych Polaków. 

W dniach 26-30.10.2020r. w grupie "Motylki" zorganizowano "Tydzień z dynią". W tym wyjątkowym tygodniu dzieci mogły spróbować różnych potraw z dyni m.in. zupę dyniową, kompot z dyni, dżem z dyni, a w piątek (30 października) wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w dyniowe kolory. Tego dnia został zorganizowany "Bal dyniowy". Było wiele zabaw związanych z dynią oraz upiekliśmy pyszne ciasteczka w kształcie dyni. Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły.

W nawiązaniu do Święta Zmarłych w dniu 28.10.2020 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pobliski cmentarz. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełko przy krzyżu. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Pod krzyżem dzieci wspólnie z panią zmówiły modlitwę i wróciły do przedszkola. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. W przedszkolu staramy się uczyć dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Dzisiejszy dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do przedszkola.

Poznawanie owoców z całego świata to temat naszych piątkowych zajęć i kolejne zrealizowane zadanie z projektu "Piękna Nasza Polska Cała" . To właśnie dzieci wcieliły się w rolę nauczyciela i prezentowały swoje owoce, mówiąc skąd pochodzą i jak się nazywają. Następnie każdy przekroił swój owoc w celu porównania jak wygląda wnętrze każdego z nich. Nie da się zaprzeczyć, że w naszej sali tego dnia zapachniało ciepłymi i tropikalnymi krajami, a to za sprawą ananasa, cytrusów, melona, kaki i wielu rożnorodnych owoców. Po prezentacji owoców, dzieci SAMODZIELNIE stworzyły pyszną i zdrową sałatkę owocową jakiej jeszcze świat nie widział. Różnorodność kolorów, zapachów i smaków zaspokoiła podniebienia naszych wybrednych smakoszy! Było Pysznie!

Chleb to symbol polskiej gościnności i otwartości i wiedzą o tym wszyscy. Realizując kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" dzieci upiekły pyszny i zdrowy chleb dyniowy. Ale zanim powstał chleb, dzieci poznały krok po kroku proces powstawania mąki, zapoznały się z produktami niezbędnymi do wykonania pieczywa oraz wzięły udział w tradycyjnej zabawie "Mało nas do pieczenia chleba". Po umyciu rąk i przygotowaniu się do pieczenia starszaki zabrały się do pracy, starannie odmierzając wszystkie produkty. Gdy ciasto było gotowe, dzieci przygotowały mu ciepłe miejsce do wyrośnięcia, a na koniec, po długim pieczeniu - pyszna degustacja chleba z konfiturą truskawkową! 

Dzieci z grupy Biedronek uczestniczyły w zajęciach online w ramach projektu "Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej". Celem zajęć było rozwijanie wśród dzieci świadomości ekologicznej. Dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę na temat segregacji i recyklingu śmieci. Sprawnie poradziły sobie z zadaniami i w mig posegregowały śmieci do pojemników w danym kolorze. Na koniec zajęć dzieci postanowiły dać drugie życie słoikom po dżemach, konfiturach itp. Każde dziecko samodzielnie przy pomocy różnobarwnych farb ozdobiło swój słoik i ustaliło w jaki sposób ponownie go wykorzysta. Pomysłów było wiele: lampion, wazon, pojemnik na kredki itp. Każde dziecko otrzymało dyplom " STRAŻNIKA  RECYKLINGU ", a całą grupa otrzymała w prezencie Ekologiczną gre planszową, która pozwoli nam utrwalić zasady recyklingu.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością dzieci z grupy starszej świętowały Dzień Kundelka w poniedziałek 26 października. Była to świetna okazja do przedstawienia swoich czworonożnych przyjaciół na kolorowych zdjęciach przyniesionych przez dzieci. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Nie zapomnieliśmy także o najbardziej potrzebujących kundelkach i postanowiliśmy wesprzeć opuszczone zwierzątka organizując w naszym przedszkolu zbiórkę karmy i najpotrzebniejszych produktów dla piesków z TOZ w OPOLU. Wszystkim wspierającym akcję - dziękujemy! 

Czyściochowe Przedszkole to projekt dotyczący higieny, w którym uczestniczymy po raz pierwszy. Celem tego projektu jest wyrobienie dobrych nawyków higienicznych poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących higieny poszczególnych partii ciała. Na ostatnich zajęciach skupiliśmy się na higienie nosa, w której pomogła nam Świnka Zakatarzynka oraz niezbędna Chusteczka Smareczka. Dzieci uczyły się prawidłowo dmuchać nos i dowiedziały się jak prawidłowo dbać o jego higienę. Kolejne zajęcia dotyczyły higieny całego ciała i tu niezwykle pomocna okazała się Gąbucha Spryciucha, która pokonuje  Pociaka Smrodziaka ukrytego w najmniejszych zakamarkach naszego ciała. Dzieci zgodnie stwierdziły, że łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu i po wspólnej burzy mózgów, spróbowały zaprojektować własną łazienke. A na koniec - kolorowe bańki, tworzone przez każdego! 

Sport to zdrowie - każdy przedszkolak Ci to powie! Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim projekcie "Spritnem do Maratonu", którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej. Naszych przedszkolaków nie trzeba było długo zachęcać, wszyscy dzielnie przebiegli cały wyznaczony dystans. Dzieci 3 i 4 letnie zmierzyły się z dystansem 200 metrów, z kolei dzieci 5 i 6 letnie z dystansem 300 metrów. Kazdy przedszkolak dumnie stanął na starcie i dzielnie dobiegł do mety. I tym oto sposobem, wszyscy zwyciężyli! BRAWO WY! 

 

15.10 w grupie "Biedronki" obchodziliśmy Światowy dzień mycia rąk. Celem akcji jest przypomnienie, że jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk za pomocą mydła. Wprowadzeniem do tematu była inscenizacja "Dwie rączki". Dzieci dowiedziały się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, a także w jakich sytuacjach należy koniecznie myć ręce. Utrwaliły również poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk. Wykonały doświadczenia z pieprzem i mydłem oraz mlekiem i barwnikami spożywczymi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie pt "jak nasze łapki łapią zarazki" podczas którego sprawdzały jak do suchej i wilgotnej ręki przyczepiają się skrawki papieru. Podczas zajęć przyświecało nam hasło "czyste ręce-zdrowia więcej" do którego dzieci wykonały plakat. Na zakończenie każdy otrzymał "mydlomena" by przypominał o częstym myciu rąk.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym roku postanowiliśmy obchodzić go inaczej niż zwykle. Nie było jak zawsze wspólnego spotkania personelu z dziećmi, ale odbyły się wspaniałe występy dzieci. Zostały one nagrane i formie multimedialnej przesłane wszystkim pracownikom. Dzieci zaprezentowaly się najlepiej jak umiały. Wszystkim nauczycielom i pracownikom życzymy wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów.

8 października starszaki w kaloszach i z plecakami na plecach, wybrały się do pobliskiego lasu na pieszą wycieczkę. Była to świetna okazja do obserwacji zmieniającej się przyrody. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, przyglądając się wszystkiemu dokładnie za pomocą szkieł powiększających. Biedronki słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków, stukania dzięcioła. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję czerpać dobrą energie od drzew poprzez przytulanie się do nich. Po męczącej wędrówce, przyszedł czas na małą przerwę i przekąskę oraz zabawę w kałuży.

 

W tym dniu chłopcy brali udział w zabawach i konkursach, by zdobyć tytuł "Super Chłopaka". Musieli wykazać się siłą podczas podnoszenia ciężarów, odwagą w zabawie "Nakarm rekina"  oraz celnością, by strącić piramidę ułożoną z kubków. Nie mniej atrakcji i radości dostarczył zabawa "Zagroda", podczs której trzeba było za pomocą łapki na muchy zagonić balonowe zwierzęta do zagrody. Chętne dziewczynki również brały udział w zabawach, by łątwiej im było docenić starania chłopaków.

Z okazji Dnia Chłopaka, w grupie starszej zostały zorganizowane wybory MISTERA! Zaczęliśmy od prezentacji kandydatów, przy muzyce hip-hopowej. Następnie chłopcy uczestniczyli w wielu konkurencjach takich jak: Najbardziej rozskakany Mister, Najodważniejszy Mister, Piłkarski Mistrz, Mistrz Kierwonicy, Najbardziej Oczytany Mister i wiele innych. Nasi misterzy dali z siebie wszystko i każdy z nich zaprezentował się z jak najlepszej strony! Zmagania naszych chłopaków, oceniało jedyne i bardzo profesjonalne jury, w którym zasiadły dziewczyny! Podczas wszystkich konkurencji sumiennie notowały wszystie informacje i po wspólnej naradzie, nagrodziły chłopców medalami, dyplomami i prezentami! A potem? Potem "pojechaliśmy" do kina, był prawdziwy popcorn i film wybrany przez chłopców! Jak stwierdzili chłopcy  - "TO BYŁ FAJNY DZIEŃ" :)

 

Dzieci rozpoczęły ten dzień od zabawy paluszkowej- "Grzybki", następnie obejrzały inscenizację "Kłopoty muchomorka" z wykorzystaniem sylwet. Po obejrzeniu próbowały rozwiązać kłopoty muchomorka rozwiązując zadania matematyczne, a wszystko przeplatane było zabawami ruchowymi nawiązującymi do grzybów. Na koniec wykonały pracę plastyczną techniką 3D. Po ciekawych zajęciach w sali, pora na grzybobranie. Dzieci wybrały się na spacer do lasu, w czasie którego znajdowały i obserwowały wiele gatunków grzybów. 

20 września - to bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków, ponieważ jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. Z tej okazji sala "Biedronek" zmieniła się w zieloną łąkę, pełną kolorowych owadów. Pszczółki, biedronki, motyle i muchy z wielką radością uczestniczyły w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich. Przeliczanie owadów, matematyczna sieć pająka, plastelinowe owady czy zabawy tropiące ze szkłem powiększającym, to tylko część atrakcji, które nam towarzyszyły. Zwieńczeniem zielonego dnia były pyszne gofry ze słodkim dżemem!
Natomiast tematem przewodnim w grupie "Motylki" był "Kolorowy zawrót głowy". Nasze "Motylki" przyszły, więc ubrane w piękne kolorowe stroje. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki bawiły się kolorami, robiąc naszyjniki z kolorowego makaronu, tańczyły, śpiewały, malowały farbami. Radość i śmiech świadczył o wspaniałej zabawie.

Amerykański pisarz P. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę "Kropka". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał "Międzynarodowy Dzień Kropki". Pomysł obchodzenia Dnia Kropki ma na celu pobudzenie kreatywności oraz zachęcenia do tworzenia. W naszym przedszkolu była to wspaniała okazja do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów (bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent!) oraz poznania swoich mocnych stron i pobudzenia wyobrażni.

"Dobrze Was widzieć"- to właśnie tymi słowami po kilkumiesięcznej przerwie zostały powitane nasze przedszkolaki. Z ogromną radością, przywitaliśmy dzieci, które swoją obecnością w końcu zamieniły puste przedszkolne sale, w miejsce pełne uśmiechu, zabawy i przyjaznej atmosfery. Cieszymy się, że wszyscy mogliśmy wrócić do normalności!

Drodzy rodzice!!!

Prosimy o zapoznanie się z

"Regulaminem elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Gogolinie"

Regulamin czytników

 

 

DRODZY RODZICE

KOCHANE DZIECI!!!

 

1.09.2020r. (tj. wtorek) rozpoczynamy wspólny start w nowy rok szkolny.

Po długich oczekiwaniach zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego możliwy jest powrót wszystkich dzieci do przedszkola.

Aby zapewnić bezpieczne warunki pobytu oraz zabaw dzieci opracowaliśmy stosowne procedury, które przedstawiamy poniżej.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Publicznego Przedszkola Nr 1 w Gogolinie dotyczące funkcjonowania przedszkola w czasie "stanu epidemiologicznego" w kraju (stan epidemii wywołany wirusem SARS-CoV-2)

Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi.

Załączniki do procedury będą Państwu dostarczone na zebraniu.

bezpieczenstwo

 

1pod

Przedszkole to ogród - gdzie wzrastają i odfruwają najpiękniejsze motyle - DZIECI! To właśnie w piątek 26 czerwca z naszego ogródu odfruneło osiem motyli, które już od września rozpoczną swoją przygodę w szkole.

Dzisiejsze święto każdy Tato przeżył pewnie niezwykle i radośnie. Podwójną radość sprawiły laurki otrzymane od dzieci - były piękne, kolorowe, a co najważniejsze samodzielnie wykonane i wyjątkowe. Naszym przedszkolakom gratulujemy pomysłów, a Tatusiom składamy najlepsze życzenia w dniu Ich święta.

dzien ojca

UWAGA RODZICE – BARDZO WAŻNE.

Decyzją Pana Burmistrza została zawieszona przerwa wakacyjna, co oznacza, że przedszkole będzie funkcjonować w lipcu i sierpniu 2020. Nadal zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązują duże obostrzenia sanitarne oraz limity ilości dzieci w grupie (do 16 dzieci). Jak do tej pory w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci obojga pracujących rodziców. Grupy przedszkolaków na lipiec i sierpień muszą być z góry zaplanowane i zorganizowane. Prosimy, aby rodzice , którzy mają potrzebę zapisania dziecka do przedszkola na miesiąc lipiec, sierpień zgłosili ten fakt NAJPÓŻNIEJ DO DNIA 19 CZERWCA 2020 przesyłając mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub wrzucając do skrzynki pocztowej przy przedszkolu wypełnione dokumenty znajdujące się w załącznikach.

(dzieci, które już od 11 maja uczęszczają do przedszkola wypełniają tylko jeden załącznik- kartę zgłoszenia).

Bardzo prosimy o sprecyzowanie swoich realnych potrzeb i przemyślane decyzje - pomoże nam to w dobrej , bezpiecznej organizacji grup.

BEZPIECZENSTWO I ZDROWIE DZIECI JEST CELEM NADRZĘDNYM.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Gogolinie- Ilona Reinert.

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola na miesiąc lipiec i sierpień 2020 - Gogolin

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola na miesiąc lipiec i sierpień 2020 - Górażdże

Oświadczenie - rodzice

Oświadczenie - COVID-19

Klauzula informacyjna COVID-19

UWAGA RODZICE BARDZO WAŻNE!

REKRUTACJA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 1 W GOGOLINIE ZOSTAłA ZAKOŃCZONA.

WNIOSKI DO II ETAPU REKRUTACJI W ODDZIALE W GÓRAŻDŻACH NA ROK SZKOLNY 2020/2021 NALEŻY

SKŁADAĆ DROGĄ INTERNETOWĄ.
OD 3.06.2020r.-10.06.2020r.

LINK DO OTWARCIA WNIOSKU
https://nabor.pcss.pl/gogolin/przedszkole

PO WEJŚCIU NA STRONĘ KLIKNIJ „WYPEŁNIJ FORMULARZ”
DO FORMULARZA KONIECZNIE TRZEBA DOŁACZYĆ OŚWIADCZENIA, KTÓRE DOTYCZĄ PAŃSTWA SYTUACJI
-ZAŁĄCZNIK DOKUMENTY

Wydrukowany formularz przed złożeniem w wybranej placówce musi być podpisany przez oboje rodziców.
Dopiero po złożeniu podania w placówce, kandydat weżmie udział w procesie rekrutacji uzupełniającej.

Halo, halo - przedszkolacy. Niestety w tym roku nie mogliśmy spędzić Waszego ważnego święta na wspólnych zabawach. Trzeba było odwołać wszystkie zaplanowane atrakcje. Mamy nadzieję, że ten dzień spędzony w domu z najbliższymi był dla Was wyjątkowy. My cieszymy się, że mogliśmy Wam przygotować chociaż drobną niespodziankę i że radość sprawiły Wam otrzymane od nas przesyłki z kartkami i życzeniami oraz medale " SUPER PRZEDSZKOLAKA". Wy już wiele razy sprawiliście nam radość przesyłając zdjęcia i pozdrowienia,dobrze że my teraz mogliśmy zaskoczyć Was. JESZCZE RAZ ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO , WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

P.S. Świetne stroje z okazji Dnia Zwariowanego Stroju!

IMG 20200526 WA0030