Tuż po omówieniu tematyki przedwiośnia, poznaniu nazw pierwszych pojawiających się wiosną kwiatów, dzieci wybrały się na poszukiwania oznak wiosny. Dzięki wielkiej czujności i spostrzegawczości już na wejściu do lasu Milenie i Maksowi udało się zauważyć przebiśniegi. Tuż potem dzieci znalazły pierwsze nieśmiało wyrastające pomiędzy liścmi mlecze, a w drodze powrotnej oznak wiosny było coraz więcej - przebiśniegi, krokusy, bazie i pączki na drzewach. Dzieci utrwaliły zasady zachowania w lesie, a także zostały uwrażliwione na nie zaśmiecanie lasu, ponieważ na spacerze, z wielkim smutkiem stwierdziły, że śmieci jest więcej niż oznak wiosny. Zwieńczeniem naszej wyprawy był wyścig w kaloszach, przy którym towarzyszyło dzieciom mnóstwo śmiechu.