Pierwszy dzień wiosny był u Motylków niezwykle barwny. Wszystko za sprawą wiosennych kapeluszy, które z ogromnym zaangażowaniem wykonali swoim dzieciom Rodzice. Od samego rana było bardzo kolorowo w naszej sali. Zaczęliśmy od przystrajania wiosennego gaika. Wspólnymi siłami udekorowaliśmy wierzbowe gałązki, które nieśliśmy podczas naszego pochodu ulicami Górażdży. Na początku jednak była okazja żeby opowiedzieć o swoim kapeluszu i zaprezentować go. Podczas pokazu mali modele byli jak profesjonaliści i bardzo atrakcyjnie prezentowali swoje nakrycie głowy. Następnie mieliśmy do wykonania kilka zadań dotyczących zwinności i zręczności, jak np. Przeskocz swój kapelusz, stan w kapeluszu na jednej nodze lub zasłoń buzię kapeluszem. Gdy wszystkie zadania wykonaliśmy, z piosenka pt. "Maszeruje wiosna", oczekiwaliśmy przybycia Pani Wiosny. Przyszła do nas w osobie naszej Pani Kasi i każdemu dziecku przyniosła pięknego tulipanka. Cieszymy się, że wiosna będzie już z nami, a zimę pożegnaliśmy okrzykiem "Wiosna przyszła, zima prysła".

Dziękujemy za takie piękne kapelusze dla dzieci, w które Rodzice włożyli mnóstwo czasu i pracy.