Po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Książki. Z tej okazji dzieci przyniosły swoją ulubioną książkę, o której miały okazję opowiedzieć kolegom i koleżankom. Przyniesione książki idealnie posłużyły nam w zabawie porównawczej, w trakcie której dzieci mogły wybrać najcieńszą, najgrubszą, największą, najmniejszą, a nawet tę książkę z najbardziej kolorową okładką. W ramach rozwijania umiejętności i wiedzy, dzieci poznały przeróżne gatunki książek, a następnie wzięły udział w wyścigu sportowym z książką w roli głównej. Zakończeniem naszych zajęć był SZPITAL DLA CHORYCH KSIĄŻEK. Dzieci podzielone na dwie drużyny pod nadzorem lekarza specjalisty od książek oraz pielęgniarzy i asystentów szczegółowo przebadały wszystkich pacjentów. Po wstępnej segregacji, książki zdrowe trafiły na półkę, z kolei chore poddały się leczeniu. Ta zabawa pozwoliła przekazać dzieciom istotny morał - O KSIĄŻKI TRZEBA DBAĆ! Dlatego każdy wykonał sobie bajkowe zakładki do książek, aby zagięte strony w książkach odeszły w zapomnienie!