IMG 20221018 095018

Dzieci z grupy starszej podczas zajęć pt. "Od ziarenka do bochenka" poznały etapy niezbędne do tego, abyśmy mogli na codzień jeść pyszne kanapki. Potrzebnych jest wiele rąk do pracy, aby chleb znalazł się na wspólnym stole. Przedszkolaki układały historyjkę obrazkową z uwzględnieniem związków przyczynowo-skutkowych, poznały produkty potrzebne do wypieku chleba, a także bawiły się do tradycyjnej piosenki "Mało nas do pieczenia chleba". Następnie zwarte i gotowe do pracy - umyły dłonie, ubrały fartuszki i zabrały się do wyrobienia ciasta. Dzieci były bardzo ciekawe efektów swojego działania i chętnie próbowały samodzielnie upieczonego pieczywa, oczywiście - z domowym dżemem i konfiturami:) Chlebek wszystkim smakował i nie został ani jeden okruszek...