W nawiązaniu do Święta Zmarłych w dniu 28.10.2020 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pobliski cmentarz. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełko przy krzyżu. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Pod krzyżem dzieci wspólnie z panią zmówiły modlitwę i wróciły do przedszkola. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. W przedszkolu staramy się uczyć dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Dzisiejszy dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do przedszkola.