DSC06891

Dzieci z grup "Pszczółki" i  "Motylki" uczestniczyły w zajęciach online w ramach projektu "Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej". Celem zajęć było rozwijanie wśród dzieci świadomości ekologicznej. Dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę na temat segregacji i recyklingu śmieci. Sprawnie poradziły sobie z zadaniami i w mig posegregowały śmieci do pojemników w danym kolorze. Na koniec zajęć dzieci postanowiły dać drugie życie słoikom po dżemach, konfiturach itp. Każde dziecko samodzielnie przy pomocy różnobarwnych farb ozdobiło swój słoik i ustaliło w jaki sposób ponownie go wykorzysta. Pomysłów było wiele: lampion, wazon, pojemnik na kredki itp. Każde dziecko otrzymało dyplom " STRAŻNIKA  RECYKLINGU ". Dzięki tym zajęciom dzieci  przekonały się, że już od  najmłodszych lat należy dbać o środowisko naturalne.