We wtorek 9 listopada w grupie „Biedronki” obchodzono Dzień Jeża. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu jeży, ich zwyczajach, wyglądzie, pożywieniu. Ku ich zaskoczeniu – jeże nie noszą jabłka na swoich kolcach, taki obraz jeża został utrwalony w bajkach, na obrazkach i jest przekazywany kolejnym pokoleniom. Dzieci chętnie dzieliły się swoją dotychczasową wiedzą na temat tych zwierząt. Biedronki miały okazję nauczyć się rysować jeża do wiersza, a następnie wykorzystać te umiejętności podczas rysowania na podany temat. Zajęcia zintegrowano z językiem angielskim – Biedronki utrwaliły sobie części ciała oraz zaśpiewały piosenkę „Happy Hedgehog”. Na końcu na dzieci czekała „Jeżowa fotobudka”.