Te słowa piosenki rozbrzmiewały podczas Apelu z okazji 103 rocznicy Odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Dzieci w galowych strojach i podniosłych nastrojach uczciły to ważne Polskie święto występując z krótkim programem artystycznym. Niezwykle uroczystym momentem było odspiewanie przez wszystkich przedszkolaków i przybyłych gości Hymnu Narodowego. Nasza uroczystość była dobrą okazją do oficjalnego wbicia nowych tabliczek dla 3 drzew zasadzonych przed naszym przedszkolem. Drzewa te noszą imiona wielkich Polaków: Karol na cześć papieża Jana Pawła II, Mikołaj na cześć astronoma Mikołaja Kopernika oraz Fryderyk na cześć kompozytora Fryderyka Chopina. Dzięki uprzejmości pani Marii Poli radnej gminy Gogolin, pani Moniki Wojtalli prezesowi Stowarzyszenia "Skalna wieś" Górażdże, a także pani Ireny Harmansy członkowi Rady Sołeckiej drzewa zyskały nowe tablice z podpisem.