DSC078964 października obchodzony jest na świecie DZIEŃ ZWIERZĄT. W grupie „Pszczółek” postanowiliśmy także zainteresować się tym tematem. Seria działań miała na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które mieszkają z nami i żyją obok nas, od tych największych po najmniejsze również mają swoje prawa, a ich rola w przyrodzie oraz dla nas ludzi jest nie do przecenienia. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci na to, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można odłożyć. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, opowiadań, rozwiązywały zagadki, korzystały z różnorodnej literatury i ilustracji. Dzieci przekonały się, że bycie opiekunem i przyjacielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby ale nasz obowiązek. Podjęty temat to także okazja do rozwoju dziecięcej kreatywności podczas wykonywania sylwety dowolnego zwierzątka z wykorzystaniem przyniesionych z ogrodu liści, które dały podstawę to tworzenia własnej wizji pracy plastycznej.