20201016 133922

W bieżącym roku szkolnym dzieci z grupy „Motylki’ i „Krasnoludki” uczestniczą w projekcie „Czyściochowe Przedszkole „ , którego przedstawicielem jest firma Rossmann. Celem tego projektu jest wyrobienie dobrych nawyków higienicznych poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących higieny poszczególnych partii ciała. Dzieci na zajęciach skupiły się na higienie nosa, w której pomogła nam Świnka Zakatarzynka oraz niezbędna Chusteczka Smareczka. Przedszkolacy uczyli się prawidłowo dmuchać nos i dowiedzieli się jak poprawnie dbać o jego higienę. Kolejne zajęcia dotyczyły nauki mycia całego i tu niezwykle pomocna okazała się Gąbucha Spryciucha, która pokonuje  Pociaka Smrodziaka ukrytego w najmniejszych zakamarkach naszego ciała. Dzieci zgodnie stwierdziły, że łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu . Na ostatnich zajęciach dzieci uczyły się poprawnego mycia zębów oraz poprzez doświadczenia poznały skutki niedbania o nie.