DSC07034

Dzień 22 kwietnia każde dziecko Dzień Ziemi uświetnia. W grupie młodszej „Sówki” postanowiliśmy obchodzić go w nietypowy sposób – zorganizowaliśmy „pchli targ”, dzięki któremu daliśmy NOWE ŻYCIE zabawkom, którymi dzieci już w domu się nie bawią, a mogą być jeszcze użyteczne dla innych. Oprócz tego, rozmawialiśmy o tym, jak można chronić przyrodę przed zniszczeniem przez ludzi oraz naśladowaliśmy pracę leśnych duszków, sprzątających las. Wykonaliśmy również Eko-kartki dla osób na co dzień związanych z Ochroną Środowiska. Choć niektórym dzieciom było trudno rozstać się z zabawką przyniesioną z domu, to uważamy, że warto uczyć postaw proekologicznych i promujących wartość dzielenia się z innymi od najmłodszych lat.