SAM 0571

15 września w naszym przedszkolu obchodzono „Międzynarodowy Dzień Kropki”.

Tego dnia bez wyjątku nasze ubrania wypełnione były różnorodnymi kropkami.

Dzieci obejrzały film i wysłuchały opowiadania jak to mała kropka zmieniła świat małej dziewczynki

Kropki były głównym motywem naszych zabaw , dzieci szukały w otoczeniu w których zabawkach, sprzętach ukryły się kropki, segregowały kropki według różnych kryteriów, układały sekwencje, korale z kropek, tworzyły pary kropek. Nakrętki z butelek pełniły rolę kropek i dzieci układały z nich napis Dzień Kropki, ozdabiały motyla, parasol, piłkę i sukienkę. Dzień ten był okazją do zastosowania kropek również w pracach plastycznych. Dzieci ozdabiały drzewa kropkami, wyklejały obrazki plasteliną.

W tym dniu kropki towarzyszyły również dzieciom w różnych zabawach ruchowych i przy muzyce. Dzień ten był okazją do uświadomienia dzieciom ,że każde z nich ma ukryty w sobie talent, który trzeba odkryć i zaprezentować światu.

GALERIA "KOTKI"

GALERIA "SÓWKI"