DSC00521

„Sówkiprzez kilka dni uczestniczyły w wielu zabawach , w którym głównym bohaterem były dynie.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat, miały okazję zobaczyć co kryje w sobie dynia i co możemy z niej zrobić. Przekonały się, że dynia jest zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań.

W kolejnych dniach przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń według wielkości, koloru, kształtu, szeregowania dyń od największej do najmniejszej, przeliczania dyn, gry w domino dyniowe i wiele innych.

Wśród zabaw ruchowych były dyniowe skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy, rzuty de celu – ogromnej dyni, przewożenie dyń taczkami itp.

Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych- powstałe piękne, wesołe dynie. Dni z dynią zakończyliśmy sesją zdjęciową w scenerii „Dyniowej”.

Te dni przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.