DSC00822

Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc i wspierać je w przetrwaniu.

Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o życiu i zwyczajach jeży. Dowiedziały się, m.in., że jeże wcale nie jedzą jabłek, jak to ukazuje nam wiele bajek i niedługo już zapadną w sen zimowy. I tutaj możemy im pomóc przygotowując w ogrodzie kopce z liści, gdzie jeż spokojnie przetrwa zimę.

Przedszkolaki słuchały piosenek o jeżach świetnie się przy nich bawiąc, łączyły obrazki, dopasowywały igły do właściwego jeża, grały w domino, memory, układły puzzle, których bohaterem był jeż . Na koniec powstały wspaniale prace plastyczne. Dzieci wykorzystując tworzywo przyrodnicze – liście, stworzyły kopce gdzie umieściły swojego jeża. Teraz bezpiecznie przetrwa do wiosny.

Nie mogło zabraknąć też zabawy „ Na dywanie siedzi jeż”, w której wszyscy mogli wykazać się swoją sprawnością.