DSC03626

27 maja , w piątkowe popołudnie w naszym przedszkolu zrobiło się jeszcze gwarniej niż zazwyczaj, a to dlatego, że był to dzień naszego „ Festynu rodzinnego”. Planowaliśmy wszystkich zaprosić do przedszkolnego ogrodu i tam się bawić, lecz pogoda spłatała nam figla. To nie był jednak powód do zmartwień- pomimo deszczu humory dopisywały. Szybko się przeorganizowaliśmy i punktualnie o 16.00 rozpoczęliśmy świętowanie. Rozpoczęliśmy krótkim, lecz bardzo wzruszającym występem dla Mam z okazji Ich święta. Niejednej Mamusi zakręciła się łza w oku. Po złożeniu życzeń, wręczeniu upominków nadszedł czas zabaw i korzystania z atrakcji, a tych nie brakowało. Wszyscy zostali zaproszeni do kawiarenki z pysznym ciastem i kawą. Grillowana kiełbasa przyciągała zapachem i smakiem. Dzieci wiele radości miały podczas losowania nagród w „ loterii fantowej”, osładzały sobie dzień watą cukrową , popcornem i pirackimi lizakami. Przedszkolacy wraz z rodzicami chętnie korzystali z zaproszenia wodzireja, który organizował bardzo ciekawe zabawy, wszystkie w tematyce pirackiej. Tłumy oczekiwały w kolejce na malowanie twarzy i tworzenie cudeniek z baloników. Tą atrakcje zapewniły nam panie z Gminnego Centrum Kultury, które twarze naszych przedszkolaków zamieniały na wspaniałe kreacje zwierzaków, postaci bajkowych itp.

Zabawa trwała w najlepsze i każda buzia była uśmiechnięta.

Takie świętowanie było możliwe przy współpracy i zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom a przede wszystkim rodzicom, którzy są dla nas największym wsparciem SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Tylko z Wami którzy otwarliście swoje serca na nasze potrzeby było to możliwe.

P.S Na dzieci czeka jeszcze jedna niespodzianka – dmuchańce, które miały być na festynie a z powodu deszczu zostały odwołane zawitają do naszego ogrodu i ucieszą dzieci.