34857658 e6af 4842 9859 fcc27f234def

W roku przedszkolnym 2020/21 w grupie „Sówki” realizowany jest projekt edukacyjny „YouTube bawi i uczy języka angielskiego. Wykorzystanie tablicy interaktywnej  i popularnych serwisów internetowych w nauce języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym”. Praca z tablicą interaktywną jest bardzo atrakcyjna dla dzieci, zaspokaja potrzebę zabawy, angażuje wiele zmysłów oraz motywuje do podejmowania aktywności. Pozwala przedszkolakom poznać język, który jest abstrakcją - za pomocą obrazu i wyobraźni, zaś elementy humoru zawarte w teledyskach i filmikach kształtują pozytywną postawę wobec nauki języka obcego. „Sówki” bardzo chętnie bawią się do piosenek w języku angielskim, poznają i utrwalają słownictwo, słuchają przygód uwielbianej przez nich pacynki, ale również reagują na polecenia podczas wykonywania podstawowych czynności.