Dzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka  oraz Konwekcji o Prawach Dziecka. Przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa i potrzeby, powinno być otoczone troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną.Ogólnopolski Dzień Dzień Praw Dziecka był okazją, aby w grupie "Motylków" porozmawiać o prawach dzieci i ich potrzebach.Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Przedszkolaki przygotowały plakat „ Każde dziecko ma prawo do miłości”,z tym zdaniem zgodziły się wszystkie dzieci, a w ramach przypieczętowania znajomości swoich praw, dzieci symbolicznie odcisnęły kolorowe ślady rąk.Następnie obejrzały prezentację multimedialną z wykorzystaniem tablicy interaktywnej „Prawa Dziecka”. Dzieci mają prawo przed wszystkim do miłości i szacunku, ale także do zdobywania wiedzy i umiejętności, do ochrony zdrowia, do wolności, zabawy.Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. Dzień ten minął nam w miłej i radosnej atmosferze.