DSC08136

W grupie Krasnoludków zorganizowano tydzień pod hasłem ŻYJ ZDROWO I SPORTOWO. Celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie wartości prawidłowego odżywiania się, spożywania wartościowych produktów dla harmonijnego rozwoju całego organizmu oraz uświadamianie dzieci, jak przyjemna jest aktywność fizyczna.   Dzieci podczas zajęć poznawały zdrowe produkty oraz potrawy, które można z nich przygotować. Poznawały zasady racjonalnego odżywiania się i dowiedziały się o  konieczności jedzenia warzyw, owoców i nabiału .Samodzielnie układały piramidę zdrowego odżywiania . Upiekły pyszne babeczki marchewkowe oraz zrobiły koktajl bananowy i truskawkowy. Wszystkie dzieci zaangażowały się w samodzielne przygotowanie zdrowej sałatki jarzynowej. Wyposażone w fartuszki, noże oraz deski kroiły warzywa i mieszały ze sobą a na koniec doprawiały .Dużo radości dzieciom sprawiły zajęcia sportowe w naszej sali gimnastycznej które wpływają na sprawność, lepsze samopoczucie oraz relacje z innymi dziećmi z grupy. Na koniec każdych zajęć czekała wszystkich degustacja. Przedszkolaki dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę. Przedszkolaki kształciły umiejętność współpracy w grupie, czerpały  radość z przygotowywania wspólnych posiłków. Samodzielnie wykonane potrawy były dla nich bardzo atrakcyjne, sprawiały im wiele radości i zachęcały do jedzenia. Zabawy pozwoliły nabyć nowe doświadczenia oraz doskonalić samodzielność. Uśmiech na twarzach gościł przez cały tydzień.