DSC06902

Literatura ma bardzo duży udział w rozwoju osobowości dziecka, rozwija wyobraźnię, zasób słownictwa. Wzbogaca również doświadczenia oraz daje wzory osobowe. Wiek przedszkolny to taki czas kiedy kształtuje się u dzieci proces uczuciowy, charakteru oraz osobowości - w tym właśnie wieku powinno się dostarczyć dzieciom odpowiedniej literatury.

Gdzie możemy znaleźć wspaniałe baśnie? No oczywiście że w książkach...Motylki najpierw wysłuchały jednej z najpiękniejszych baśni Braci Grimm "Czerwony Kapturek", a później same wcieliły się w aktorów przedstawienia z wykorzystaniem pacynek - towarzyszyło temu wiele radości i emocji.

Na koniec dzieci stworzyły piękną pracę plastyczną pt. "Czerwony Kapturek" z origami.