73cb3ee7 85aa 49f2 83e6 14d0c7c94aed

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodę w lewo, w prawo - gasząc pożar z wielką wprawą

"Pszczółki" przekonały się o tym oglądając filmy edukacyjne o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Poznały jego strój, sprzęt i budzący największe zainteresowanie wśród dzieci - wóz strażacki. Utrwalały numery alarmowe, a także uczyły się jak wezwać Straż Pożarną, i w jakich sytuacjach. Po zdobyciu wielu cennych informacji o strażakach dzieci uczestniczyły w wielu zabawach dydaktycznych, matematycznych i ruchowych wykazując się wieloma umiejętnościami. Na koniec wspólnymi silami dzieci wykonały sikawki strażackie. Przy wzajemnej współpracy sklejały kolejne rolki po papierze, aż powstała długa sikawka. Każdy chętny przedszkolak mógł przez chwilę poczuć się jak strażak udając gaszenie pożaru.