IMG 1424

Okres przedszkolny to czas w którym można rozbudzić zainteresowania dzieci przyrodą ,pokazać jej piękno o każdej porze roku i rozwinąć potrzebę kontaktu z naturą. Spacerem do pobliskiego ogrodu Krasnoludki rozpoczęły realizację projektów pt” Hałabała zna go Polska cała” oraz „ Przedszkolacy za pan brat z bioróżnorodnością”. W czasie spaceru edukacyjnego po ogrodzie poznawały bogactwo bioróżnorodności Gminy Gogolin i potrzebę jej ochrony. Miały okazję poznać wiele gatunków drzew owocowych, krzewów, kwiatów, opisywać ich wygląd, podziwiać i obserwować. Zobaczyły hotele dla owadów które zapewniają im schronienie. Dzieci miały tez możliwość obserwowania roślin, owadów mieszkających w ogrodzie przez lornetki .Krasnoludki były bardzo zainteresowane najbliższym otoczeniem, uwrażliwiły się na jego piękno. Zajęcia były super zabawą dla dzieci.