IMG 2556

Dzisiaj w naszej grupie było bardzo jabłuszkowo. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze czerwonym.Dzień upłynął nam pod znakiem zdrowych, kolorowych i pysznych jabłek. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja Krasnoludów oraz zachęcanie do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o walory zdrowotne i odżywcze, poznały smak, zapach i kolor jabłek, które same przyniosły do przedszkola. Bawiły się też przy piosenkach o owocach . Dużą atrakcją było ważenie na wagach jabłek oraz produktów potrzebnych do ciasta. Uwieńczeniem tych zajęć było wspólne przygotowanie z naszą kucharką p. Edytą szarlotki przez dzieci . To był bardzo ciekawy i pracowity dzień w przedszkolu, który dostarczył dzieciom dużo radości ze wspólnych zabaw.