a6133b67 1cfc 452c b7e9 8223bad5d672Dzieci z grupy „Sówki” brały udział w Ogólnopolskim Projekcie „Kreatywność budzi w nas muzyka”.

Przez cały rok dzieci, w czasie różnych zabaw, zajęć za pomocą różnych środków i akcesoriów, instrumentów muzycznych tańczyły, śpiewały, rytmizowały w oparciu o wybrany utwór ze zbiorów muzyki klasycznej.

Idea programu polega na przechodzeniu od aktywności ruchowej, mającej na celu poznanie utworu muzycznego, do ćwiczeń grafomotorycznych zgodnych z przebiegiem muzyki, które są początkiem i dobrym przygotowaniem do pisania.

Dzieci chętnie brały udział w tych zajęciach, które pozwalały na wyładowanie nadmiaru energii, wyrażenie uczuć, a także wzajemną integrację. Nie istotne było czy dana aktywność była wykonana lepiej czy trochę gorzej, najważniejsze , że nasze „Sówki” czuły atmosferę dobrej zabawy.

Kto wie - może to właśnie w czasie takich zajęć wśród naszych przedszkolaków ujawni się przyszły muzyk lub tancerz