Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące,
a jako przekąska niezwykle sycące...
      Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
       Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?  Przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Dowiedziały się także jakie potrawy można zrobić z jabłek. Skąd się biorą jabłka dzieci dowiedziały się śledząc kolejne obrazki historyjki „Od pestki do jabłka”. Zapoznały się z cyklem życia jabłoni. Wszystkie kolejne zabawy podczas  pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście  jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze, matematyczne, plastyczne.

Nie zabrakło również zdjęć, do których pozowały dzieci po wysłuchaniu wiersza ”Entliczek Pentliczek”  jako  „małe robaczki” wystające z jabłka.

Na koniec dzieci zamieniły się w małych kucharzy i wspólnymi siłami zrobiły pyszny sok z jabłek.

Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia. 

20220928 094406